غیاثی گفت:به دلیل بالا رفتن قیمت مرغ یک مقداری تقاضا برای آن کاهش داشته است.

علی غیاثی رییس اتحادیه مرغ شهرستان خرم‌آباد در گفتگو با خبرنگار خبر افلاک اظهار داشت: توزیع مرغ به اندازه کافی در سطح شهر خرم آباد وجود دارد و هیچگونه کمبودی وجود ندارد؛ البته به دلیل بالا رفتن قیمت مرغ یک مقداری تقاضا برای آن کاهش داشته است.

وی افزود: قیمت مرغ از ۳۱ هزار تومان به یکباره به ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان رسید، به همین دلیل با کاهش تقاضا از سمت مردم مواجه شدیم و در نتیجه قیمت آن روند کاهشی به خود گرفته است.

غیاثی عنوان کرد: مرغ را نمیتوان خیلی انبار کرد و همانند میوه تاریخ مصرف آن زود به پایان می رسد ، بنابراین نمی‌توان آن را به نقاط دیگر جابجا و یا آن را در یخچال نگهداری و احتکار کرد زیرا زود فاسد میشود بنابراین اگر مرغ زیاد در بازار بماند،بطور طبیعی قیمت آن کاهش می یابد.

وی گفت: تنها در روز چهارشنبه و پنجشنبه هفته قبل کمی با کمبود مرغ در سطح شهر و استان مواجه شدیم ولی مابقی روزها مرغ به اندازه کافی و حتی مازاد وجود دارد ولی تقاضا برای آن به شدت کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: قیمت مرغ به صورت سراسری در کشور به مبلغ ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان رسیده است در نتیجه هیچگونه فروش غیرمجاز و یا رانتی در آن وجود ندارد چون شما به هر نقطه از کشور سفر کنید مرغ را با همین قیمت خریداری می‌کند؛ در استان لرستان نیز هیچگونه رانت، دلالی و ….وجود ندارد ولی در بحث ساماندهی مرغ فروشی ها بهتر است مرغ های زنده فروش را در سطح شهر جمع‌آوری کنند.

وی خاطرنشان کرد: تقاضا برای خرید از سوی مردم کاهش یافته است به گونه‌ای که یک مرغ ممکن است دو روز بدون اینکه خریداری داشته باشد در ویترین مغازه ها باقی بماند؛ این افزایش قیمت باعث شده کسانی که تاکنون مثلاً سه مرغ در روز خریداری می‌کردند،امروز یک یا نهایتا دو مرغ خرید کنند چون قدرت خریدشان کاهش یافته است.

انتهای پیام//