محققان استرالیایی نرم افزاری را طراحی کرده اند که با استفاده از آن می توان تغییرات پوستی خود را مراقبت کرد.

به گزارش خبر افلاک ، پیگیری منظم امکان تشخیص زودهنگام تغییرات را فراهم می‌کند، موضوعی که می‌تواند توجه متخصصان پوست را برای غربالگری سرطان پوست جلب کند؛ به گونه‌ای که اکثر موارد سرطان پوست در صورت تشخیص زودهنگام با موفقیت درمان می‌شوند.

اخیرا از یک اپلیکیشن مجهز به هوش مصنوعی که می‌تواند به تشخیص علائم اولیه سرطان کمک کند، رونمایی شده است تا به کاربران کمک کند تغییرات پوست خود را پیگیری کنند.

تقریباً ۵۰۰۰۰ نفر از اپلیکیشن Miiskin در استرالیا استفاده می‌کنند که این اپلیکیشن، ویژگی‌های اضافی را برای کمک به کاربران برای ردیابی علائم جدید، خال‌ها و مشکلات پوستی که ظاهر می‌شود، ارائه کرده است.

این برنامه یک ویژگی برجسته کردن خال را راه اندازی کرده است تا به تشخیص علائم هشدار دهنده سرطان پوست کمک کند. ویژگی بزرگ کردن اندازه خال به کاربران این امکان را می‌دهد تا با گرفتن عکسی از خال خود در کنار جسم دیگری به عنوان مرجع اندازه، تغییرات علامت را تعیین کنند.

علائم هشدار دهنده سرطان پوست اغلب به نام ABCDE و با علائم عدم تقارن، حاشیه، رنگ، قطر و پیچیدگی شناخته می‌شوند. این برنامه با آیفون‌های دارای iOS ۱۱ و بالاتر و همچنین گوشی‌های اندروید سازگار است.

ویژگی‌های اضافی در برنامه Miiskin شامل امکان گرفتن عکس‌های بدون استفاده از دست برای اسکن خودکار است، و این برنامه همچنین به کاربران اجازه می‌دهد عکس‌ها را ضبط کنند تا ببینند آیا روال مراقبت از پوست آن‌ها کارآمد است یا خیر.

منبع: المیادین

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان