✅فلاح وند گفت: پیگیری‌های و تفاهم نامه هایی منعقد شده تا بتوانیم پرواز «خرم آباد »به «مشهد مقدس» و بالعکس را مجددا راه اندازی کنیم.

اسکندر فلاحوند معاون گردشگری استان لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبر افلاک اظهار داشت: جشنواره ملی فرهنگی اقوام از هجدهم آغاز و تا بیست و دوم اردیبهشت ادامه دارد؛ این جشنواره در چندین بخش و محور از جمله نشست های تخصصی لرستان شناسی و معرفی لرستان به صورت علمی و تایید شده توسط دانشگاه لرستان ، صنایع دستی، عرضه سوغات استان های مختلف، برپایی سیاه چادر و پخت انواع غذاهای محلی با لباس بومی و محلی و اجرای موسیقی زنده توسط اقوام و استان های مختلف برگزار می‌شود ؛همچنین در این نمایشگاه غرفه هایی با محوریت دفاع مقدس و جنگ ۸ ساله را نیز به نمایش گذاشتیم.
وی افزود: این جشنواره هر روز از ساعت ۱۰ صبح الی ۱ بعد از ظهر و از ۵ بعد از ظهر تا ۸ شب به صورت زنده به فعالیت می پردازند؛میتوان گفت که این جشنواره تنها جشنواره ای است که در آن هر ۳۱ استان کشور در آن حضور یافته‌اند، در حالی که حتی در جشنواره‌های بین المللی که در تهران برگزار می‌شد نیز، همه‌ی ۳۱ استان حضور نداشتند.
وی عنوان کرد: در این نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری در حوزه های مختلف صنعت معدن، جهاد کشاورزی، پارک علم و فناوری، جهاد دانشگاهی، میراث فرهنگی و…..در قالب یک نمایشگاه سرمایه گذاری فعالیت خود را انجام میدهند؛ در این نمایشگاه سعی کرده‌ایم که محور غرب را برند سازی کنیم به این صورت که استانهای لرستان، کردستان، کرمانشاه، ایلام و همدان را در یک سمت نمایشگاه قرار دادیم تا ان شاءالله بتوانیم استان های غربی را به عنوان یک برند معرفی کنیم.
فلاحوند عنوان کرد: در این جشنواره ما از ۳۱ روسای انجمن حرفه ای و صنفی دفاتر خدمات مسافرتی کشور به همراه چارترکننده هایی که می توانند هواپیماها را چارتر کنند و میزان پروازها را در لرستان افزایش دهند، دعوت کرده ‌ایم؛ تفاهم نامه هایی در این جشنواره منعقد شده تا بتوانیم پرواز خرم آباد به مشهد مقدس و بالعکس را مجدداً در استان راه اندازی کنیم.
وی تصریح کرد: در این نشست که با روسای انجمن های صنفی و حرفه‌ای داشتیم، مقرر شده است که پنج نفر از از این روسا به نمایندگی شرکت ،دفتر( در سراسر کشور) ،تمام تور های داخلی و خارجی را که قصد سفر به ایران را دارند به سمت استان لرستان سوق دهند و این یکی از بزرگترین دستاوردهای این جشنواره بود.
وی تصریح کرد: خوشبختانه با توجه به تبلیغات صورت گرفته توسط صدا و سیمای تمامی استان ها،در روز اول برگزاری جشنواره (۱۸اردیبهشت)بیش از ۵۰۰۰ نفر بازدید کننده، در روز دوم تقریبا ۱۱هزار بازدید کننده و روز گذشته نیز با توجه به همزمانی جشنواره فرهنگ اقوام و نکوداشت روز خرم‌آباد بیش از ۲۳هزار نفر از قلعه فلک الافلاک بازدید داشتند.

وی گفت: تمامی مسئولینی که به این جشنواره دعوت شده و در آن شرکت کردند، توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان به صورت رایگان ترانسفر،اسکان و پذیرایی‌ شده‌اند؛ بازدید از این جشنواره و نمایشگاه برای تمامی مردم رایگان است.
هدف از برگزاری هر جشنواره این است که استان میزبان بتواند ظرفیت ها و پتانسیل های خود را به دیگر استان‌ها نشان دهد خوشبختانه استان لرستان در حال حاضر در این فصل زیبای سال بهترین هوای مطبوع و طبیعت را دارد،همچنین با توجه به بازدید‌هایی که از نقاط مختلف و جاذبه های طبیعی و گردشگری سراسر استان صورت گرفت، متوجه شدند که استان لرستان و مخصوصاً شهر خرم آباد دارای جاذبه ها و ظرفیت های بسیار فراوانی است که می‌تواند یکی از مقصدهای گردشگری کشور شود، این خود باعث می‌شود تا بسیاری از تورگردان هایی که در این نمایشگاه حضور دارند، تور های خود را به این استان بیاورند.
انتهای پیام//