معاون پارک علم و فناوری لرستان از اجرای طرح دستیار فناوری در این استان در خرداد امسال خبر داد و گفت: دانشجویان می‌توانند در قالب این طرح در شرکت‌های فناور مشغول به‌کار شوند.

به گزارش خبر افلاک ، امین حسنوند ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان در ارتباط با طرح دستیار فناوری اظهار داشت: این طرح برای به‌کارگیری دانشجویان در شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور استان لرستان اجرا می‌شود.

وی افزود: دانشجویان مقطع کارشناسی پس از نیم‌سال تحصیلی ششم، مقطع کارشناسی ارشد پس از نیم‌ سال تحصیلی دوم و مقطع  دکترا پس از نیم‌ سال تحصیلی چهارم می‌توانند بر اساس رشته تحصیلی و تخصص خود متقاضی اشتغال در شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور شوند.

معاون پارک علم و فناوری لرستان با بیان اینکه دانشجویان متقاضی در طرح دستیار فناوری علاوه بر دوره کارآموزی مرسوم در دانشگاه به‌مدت شش ماه در شرکت‌های فناور دوره کارآموزی می‌گذرانند، عنوان کرد: کمک‌هزینه­ کارآموزی طی این دوره در مقطع لیسانس یک میلیون تومان، کارشناسی ارشد دو میلیون تومان و دکترا نیز سه میلیون تومان به‌صورت ماهیانه به دانشجویان پرداخت می‌شود.

وی بیان کرد: شرکت‌های فناور در اولین مرحله طرح دستیار فناوری در لرستان تقاضای خود را برای جذب نیروی انسانی در سامانه www.parkintern.ir اعلام و هم‌زمان دانشجویان نیز از تاریخ ۱ تا ۲۰ خرداد ماه ۱۴۰۱ تقاضای خود را برای کارآموزی در این سامانه ثبت می‌کنند.

حسنوند گفت: انتخاب متقاضیان واجد شرایط به کمیته ارزیابی متشکل از پارک و دانشگاه ارسال می‌شود و پس از تأیید نهایی توسط کمیته، قرارداد اجرایی فی‌مابین واحد فناور و متقاضی منعقد و متقاضی در واحد فناور مشغول به‌کار می‌شود.

معاون پارک علم و فناوری لرستان تصریح کرد: دانشجویان جذب‌ شده در طرح دستیار فناوری می‌توانند از دوره‌های آموزشی، فضای کاری، مشاوره‌های ویژه فناوران پارک و مراکز رشد استفاده کنند.

حسنوند ابراز امیدواری کرد که شرکت‌های فناور بعد از طرح دستیار فناوری به همکاری بیشتر با دانشگاه‌ها و جذب دانشجویان علاقمند شوند و ارتباط صنعت و دانشگاه در قالب قراردادهای فی‌مابین افزایش یابد.

انتهای پیام/ 

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم