حجت الاسلام صیادی نوشت: در حقیقت شرک آن است که افرادی آلت دست سیاست‌ها و سرویس‌های جاسوسی انگلیس و آمریکا شوند و با اقدامات خود چند میلیارد مسلمان را جریحه‌دار کنند.

به گزارش خبرافلاک، سالیان متمادی و قریب به ۱۰۰ سال است که در هشتمین روز ماه شوال غمی سنگین بر سینه شیعیان نهفته که وهابیون خبیث، افراطی و متعصب در چنین روزی در سال ۱۳۴۴ هجری قمری حرم مطهر چهار امام شیعیان در بقیع را ویران کرده و لکه ننگی ابدی از خود در تاریخ ثبت نمودند.

در این روز قبرستان بقیع با فتوای ۱۵ نفر از نوکران و دست پرورده انگلیس در سال ۱۲۲۰ قمری بار دیگر به زمینی مسطح تبدیل شد و اکنون پس از گذشت سال‌ها قبور ائمه (ع) فقط با علائمی خاص مشخص، ولی اثری از گنبد و بارگاه بر مرقد مطهر آنان وجود ندارد.

بقیع اولین مزاری است که به دستور رسول اکرم (ص) توسط مسلمانان صدر اسلام ایجاد شد. در این زمینه «ابن اثیر» می‌گوید: بقیع در لغت به محل وسیعی که دارای درخت یا ریشه درخت باشد، گفته می‌شود.

در قبرستان بقیع که در واقع همچون بهشتی در زمین است، علاوه بر چهار امام شیعیان، امام حسن مجتبی (ع)، امام زین العابدین (ع)، امام محمد باقر (ع) و امام جعفر صادق (ع) تعدادی از دختران رسول الله (حضرت زینب، ام کلثوم و رقیه) و همچنین عمه‌های رسول الله (صَفِیه و عاتِکه) و قبر حضرت امُّ البنین (س) و قبر حضرت اسماعیل بن جعفر الصادق و قبر حضرت ابراهیم فرزند رسول الله (ص) و قبور تمامی اصحاب و تابعین و ارحام و ازواج رسول الله (ص) و تعداد زیادی از بزرگان و صحابه اسلام نیز وجود دارد.

در قبرستان بقیع و سایر اماکن متبرکه حجاز قبل از تخریب، روی قبور ائمه و بزرگان اسلام گنبدها و بناهایی قرار داشت که همگی به دلیل عقیده‌ای افراطی و بدون پایه و اساس ویران شد و تاکنون تلاش علمای شیعه و دولت ایران اسلامی برای ایجاد حتی یک سایبان در این مکان بی نتیجه بوده است.

رهبر معظم انقلاب، در تاریخ دوم اردیبهشت سال ۱۳۹۲ طی سخنانی با اشاره به حادثه تلخ و غم‌انگیز تخریب قبر صحابی جلیل‌القدر، جناب حجر بن عدی و اهانت به پیکر آن شخصیت بزرگوار اسلام فرمودند: آن‌چه که تلخی این حادثه را مضاعف می‌کند، وجود برخی افراد دارای افکار پلید، متحجر و عقب‌مانده در میان امت اسلامی است که تجلیل از بزرگان و برجستگان و چهره‌های نورانی صدر اسلام را شرک و کفر می‌دانند.

ایشان وجود چنین تفکر خرافی را یک مصیبت برای اسلام و مسلمانان می دانند رهبر انقلاب در این زمینه بیان می نمایند: اگر قیام سراسری مسلمانان بر ضد آنان نبود، مرقد مطهر پیامبر اسلام(ص) را نیز ویران می‌کردند.

لذا چنین انسان‌های کج فهم و دور از عقلانیت که حضور در مزار بزرگان و طلب رحمت خداوند برای آنها و همچنین طلب رحمت کردن برای خود را شرک می‌پندارند، دارای تفکری غیر صحیح و باطل هستند.

در حقیقت شرک آن است که افرادی آلت دست سیاست‌ها و سرویس‌های جاسوسی انگلیس و آمریکا شوند و با اقدامات خود چند میلیارد مسلمان را جریحه‌دار کنند؛ می شود از سردمداران تفکر متحجر و افراطی سوال نمود این چگونه تفکری است که اطاعت و عبودیت و خاکساری در مقابل طواغیت زنده را شرک نمی‌دانند، اما احترام به بزرگان را شرک می‌شمارند؟!

عمق و ریشه جریان تکفیری خبیث که از پشتیبانی‌های مالی و غیر مالی استکبار برخوردار است، امروز یک مصیبت واقعی برای اسلام به شمار می‌رود.

هدف شوم متحجرین و افراطیون از تخریب بقیع از بین بردن پشتوانه‌های تاریخ اسلام و اسناد و آثار هزار و چند صد ساله اسلام و خدمت به استکبار و تفرقه بین صفوف مسلمین است.

انتهای پیام/

نویسنده : حجت الاسلام جواد صیادی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه خرم آباد