استاندار لرستان گفت: جشنواره ملی فرهنگ اقوام فرصتی مناسب برای معرفی جاذبه‌های طبیعی و گردشگری لرستان است.

به گزارش خبر افلاک ، فرهاد زیویار در آیین افتتاح جشنواره ملی فرهنگ اقوام در خرم‌آباد گفت: مجموعه خرده فرهنگ‌ها در کنار هم یک فرهنگ مشترک ایجاد کرده اند که با نام ایران زیر پرچم جمهوری اسلامی قرار دارند.

وی گفت: هویت فرهنگی و اجتماعی ایران با هویت ملی متفاوت است و به مولفه‌های متعالی تری هم نیاز دارد و در اقوام مختلف گنجانده شده که قوم‌ها را تشکیل می‌دهد، همچنین رنگ‌های اقوام در کنار هم معنا پیدا می‌کند.

زیویار می گوید: قومیت اصالت است و به آن افتخار می‌کنیم و هیچگاه آن را جدا از هم نمی‌دانیم، همانگونه که برای قومیت ارزش قائل هستیم باید برای هویت ملی هم به همان میزان احترام گذاشت.

وی گفت: لرستان سرزمین ایثار، گذشت و مهمان نوازی است و امیدواریم در جایگاه میزبانی بتوانیم جشنواره ملی فرهنگ اقوام را بخوبی برگزار کنیم و این جشنواره‌ها صرف نظر از شادی و سرور نقش و رسالت رسانه‌ای برای معرفی این استان بوده و توانایی‌ها و جاذبه‌های لرستان را بدون واسطه معرفی می‌کند.

جشنواره ملی فرهنگ اقوام با هدف ایجاد شور و نشاط اجتماعی پس از شیوع ویروس کرونا و همگرایی بین اقوام مختلف از ۱۸ تا ۲۲ اردیبهشت ماه در مجموعه گردشگری قلعه فلک‌الافلاک خرم‌آباد در حال برگزاری است.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان