بیرانوند گفت: امسال با بهره برداری از دو پروژه آبزی پروری، 3 هزار تن به ظرفیت تولید ماهی در استان افزوده می شود.

کیارش بیرانوند در گفتگو با خبرنگار خبرافلاک، اظهار داشت: استان لرستان توانایی و ظرفیت بسیار زیادی در تولید آبزی پروری و پرورش ماهی سردآبی و گرم آبی دارد و طی این سالها رتبه بسیار خوبی در تولید آبزی پروری داشته است.

وی افزود: در حال حاضر ۶۰۰ مزرعه پرورش ماهی با ظرفیت تولید ۳۰ هزار تن در سال وجود دارد که با فراهم کردن زمینه زیرساخت های لازم می توان این ظرفیت را تا ۱۰۰ هزار تن افزایش داد.

مدیرکل شیلات لرستان تصریح کرد: پروژه هایی در استان وجود دارد که هنوز وارد فاز اجرایی نشده اند و امسال طبق برنامه ریزی های انجام شده، دو پروژه قرار است وارد مدار تولید شود که با بهره برداری از آنها میزان ظرفیت تولید ماهی در استان سه هزار تن افزایش می یابد و طی دو سال آینده این ظرفیت به ۱۰ هزار تن می رسد.

بیرانوند عنوان کرد: همچنین در راستای افزایش تولیدات آبزی پروی قرار است پنج مجتمع جدید به مجتمع های قبلی اضافه شود که با در نظر گرفتن ردیف اعتباری و زیر ساخت ها، ۱۰ هزار تن دیگر به ظرفیت آبزی پروری اضافه خواهد شد.

وی با اشاره به استفاده از بخش خصوصی در راستای شیلات، گفت: با استفاده از توان بخش خصوصی می توان برای پرورش ماهی در قفس و ماهیان خاویاری استفاده کرد و در مجموع، ظرفیت تولید ماهی طی چهار سال آینده در استان به ۵۰ هزار تن افزایش یابد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک