استاندار لرستان گف: باید از دو رویداد روز خرم‌آباد و جشنواره فرهنگ اقوام برای جلب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در لرستان استفاده کرد.

به گزارش خبر افلاک ، فرهاد زیویار در جلسه هماهنگی ستاد استانی برگزاری جشنواره ملی فرهنگ اقوام با تبریک فرا رسیدن عید فطر، اظهار کرد: جشنواره ملی فرهنگ اقوام و روز خرم‌آباد دو ظرفیت اساسی هستند که می‌توانند مورد توجه قرار گیرند.

وی افزود: در این راستا جلسه‌ای با حضور همه دستگاه‌های اجرایی استان تشکیل و ‌برنامه‌هایی در نظر گرفته شد تا هر دستگاه براساس ظرفیت خود برنامه ارائه دهند.

استاندار لرستان بیان کرد: تجربه‌ای که در ایام نوروز داشتیم این بود که از ۲۵ اسفندماه تا ۱۳ فروردین ماه از ظرفیت همه دستگاه‌ها با همپوشانی و هم‌افزایی استفاده و بالاتر از برنامه‌ریزی‌های انجام شده رتبه کسب کردیم.

 زیویار ادامه داد: خوشبختانه لرستان در این راستا حائز رتبه چهارم در بین استان‌های کشور شد.

وی افزود: در آن مقطع برای اسکان مسافرین نوروزی برآورد ۲۰ هزار نفری در نظر گرفته شده بود درحالی‌که میزان اسکان حتی به بیش از ۳۰ هزار نفر هم رسید.

استاندار لرستان اضافه کرد: در این دو‌ سه روز برگزاری جشنواره فرهنگ اقوام، لرستانی‌های مقیم استان‌های دیگر به مرکز استان خواهند آمد و ضرورت دارد تبلیغات خوبی انجام شود چرا که جشنواره فرهنگ اقوام و روز خرم‌آباد فرصت مغتنمی برای معرفی ظرفیت و پتانسیل این دیار خواهد بود.

وی مرکز لرستان را پایگاهی برای معرفی ظرفیت‌های شهرستان‌های دیگر استان برشمرد و با بیان اینکه نیاز است در این مدت نمایشگاهی از توانمندی‌های همه شهرستان‌های استان برپا و نسبت به معرفی ظرفیت‌ها اقدام شود، عنوان کرد: همچنین ضرورت دارد اتاق بازرگانی به این مهم ورود پیدا کند.

زیویار گفت: می‌توان از این دو رویداد روز خرم‌آباد و جشنواره فرهنگ اقوام برای جلب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در لرستان استفاده کرد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس