شاهرخی گفت: روز جهانی قدس نماد بیداری امت اسلامی، وحدت و انسجام مسلمانان جهان در برابر ظلم و ستم است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌اّباد گفت: روز جهانی قدس نماد بیداری امت اسلامی،وحدت و انسجام مسلمانان جهان در برابر ظلم و ستم است.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی در خطبه های این هفته نمازجمعه خرم آباد در مصلای الغدیر بیان کرد: امام خمینی(ره) در ۱۶ مرداد سال ۱۳۵۸ آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را، روز جهانی قدس نامگذاری کردند.

فلسطین در سال ۱۹۴۸ به اشغال رژیم غاصب درآمد و دولت های غربی با دسیسه، تهاجم فرهنگی، بی دینی و بی حجابی دولت های دست نشانده ای در منطقه مستقر کردند.

وی اظهار داشت: دسیسه اختلاف، تهاجم فرهنگی و حاکمیت دولت های دست نشانده در کنارهم قرار گرفت و بخشی از این سرزمین را بیش از ۷۰ سال از سرزمین های اسلامی جدا کرده اند.

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) روز جهانی قدس را نماد بیداری مسلمانان و روز وحدت در مقابل دسیسه های دشمنان جهان اسلام معرفی کرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: امروز موازنه قوا تغییر یافته است و ۲ عامل مهم در آینده فلسطین روشن شده است که با استمرارش طومار رژیم اشغالگر قدس را از بین خواهد برد.

امام جمعه خرم آباد گفت: تقویت روحیه ایثار، جهاد، شهادت و حمایت جهانی دولت ها و ملت های مسلمان از مجاهدان فلسطینی باعث پیروزی جبهه مقاومت خواهد شد.

وی افزود: همه دولت ها و روشنفکران و جوانان غیور جهان اسلام باید در این وظیفه نقش ایفا کنند؛مردم‌ولایت مدار در شهرهای استان لرستان، این وظیفه را به خوبی انجام داده اند و طرح ناکامی معامله قرن و عادی سازی رابطه چند دولت ضعیف عربی را با رژیم اشغالگر قدس ناکام خواهند گذاشت.

وی با اشاره به گرامیداشت روز معلم بیان کرد: معلمان طلایه داران تعلیم و تربیت بار سنگینی بر دوش دارند که در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دیده شده است؛طبقات مختلف اموزش و پرورش باید با این سند اشنایی کامل داشته باشند و مسوولان نیز مسایل مالی و معیشتی معلمان را در برنامه اصلی خود قرار دهند بگونه ای که عزت نفس آنها حفظ شود.

وی ضمن گرامیداشتن روز کارگر،مهم ترین اصل و اقدام عملی در حمایت از کار و کارگران را خرید اجناس تولید داخل عنوان کرد و گفت: کارگر ستون فقرات اقتصاد جامعه است و باید امنیت شغلی داشته باشند ؛ توجه به رفاه این قشر از جامعه حرکت کشور را به سمت پیشرفت سریعتر می کند.

انتهای پیام//