ائمه جمعه لرستان با اشاره به اینکه روز قدس نماد بیداری و روز وحدت جهان اسلام است،گفتند: تعلل در نصب فرماندار کوهدشت، زیان به مردم می باشد.

گزارش خبرافلاک، حجت‌الاسلام والمسلمین احمدرضا شاهرخی در خطبه های نماز جمعه این هفته خرم آباد،اظهار داشت: امام خمینی(ره) آخرین جمعه رمضان را روز قدس نامید، این سرزمین هفت دهه پیش اشغال شد و دولت‌های غربی با دسیسه و تهاجم فرهنگی و ترویج بی دینی، بی حیایی و بی حجابی، دولت‌های دست نشانده ای را ایجاد کردند و بین این دولت‌ها هم اختلاف ایجاد کردند و این سه عنصر در کنار هم قرار گرفت و بخشی از ابن سرزمین را جدا کرد.

وی افزود: امام(ره) با اعلام روز جهانی قدس در واقع این روز را نماد بیداری و روز وحدت جهان اسلام قرار داد و در مقابل دسیسه های دشمن، نماد وحدت را قرار داد و به اینجا رسیدیم که امروز موازن تغییر یافته است و دو عامل مهم در آینده فلسطین روشن شده که با استمرار آن، طومار این رژیم را از بین خواهد برد که یکی تدوام مقاومت در سرزمین فلسطین و ترویج ایثار و شهادت و عامل دیگر حمایت دیگر ملتها از مجاهدان فلسطینی است.
نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: همه گروه ها و احزاب باید در این وظیفه نقش ایفا کنند که در شهرهای استان این وظیفه انجام شد و این دو عامل و استمرار آن با صلابت بیشتری طرح ناکام معامله قرن و عادی سازی روابط چند دولت ضعیف عربی را با رژیم با ناکام خواهد گذاشت.
حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با اشاره به روز معلم گفت: دوشنبه روز ۱۲ اردیبهشت روز معلم است، معلمان به عنوان طلایه داران تعلیم تربیت بار سنگینی بر دوش دادند که در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دیده شده است، همچین همت مسولان دولتی این باشد که وضعیت معیشتی معلمان را در مد نظر قرار دهند و درآمد معلمان به گونه ای باشد که عزت نفس آنان حفظ شود البته معلمان هم هوشیارند و اجازه نمی دهند که بیگانگان از تجمعات آنان سواستفاده کنند.
وی با اشاره به روز کارگر گفت: از نظر اقتصادی کار و کارگر ستون فقرات اقتصاد یک کشور است و اگر کشور بخواهد مستقل باشد باید برای کار و کارگر ارزش قائل شود، کارگران باید امنیت شغلی داشته باشند و توجه به خانواده کارگران باعث پیشرفت می شود.
امام جمعه خرم آباد تصریح کرد: حمایت از کار و کارگر با خرید کالای داخلی باعث رونق تولید و اشتغال می شود و این مهم باید مد نظر قرار گیرد

نمایندگان مجلس در عزل و نصب ها دخالت نکنند

حجت الاسلام سید علی حسینی امام جمعه بروجرد اظهار داشت: چندین بار اعلام کردیم که نمایندگان در عزل و نصب ها دخالت نکنند، نمایندگان وظیفه شان قانونگذاری است و سعی کنند در عزل و نصب مدیران دخالت نکنند، مقام رهبری فرمودند هر کسی کار خودش را انجام دهد و بگذارند مدیران کل خودشان در عزل و نصب مدیران تصمیم گیری کنند.

وی با اشاره به لزوم مهار گرانی گفت: مردم نشان دادند در صحنه حضور دارند اما مسئولان کشوری توجه کنند که مهار گرانی از نان شب واجبتر است، دولت تلاش های زیادی را انجام می دهد ولی باید کاری شود که گرانی مهار گردد چرا که مردم قدرت خرید ندارند.

امام جمعه بروجرد با اشاره به روز قدس تصریح کرد: روزی سلاح مبارزات فلسطین سنگ بود و امروز به برکت انقلاب، امام(ره) و حاج قاسم هم پهباد و موشک نقطه زن دارند و اسرائیل چاره ای جز نابودی ندارد.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به روز معلم گفت: شهادت شهید مطهری که عالمی فرهیخته بودند، به نام روز معلم نامگذاری شده و همه ما از شهید مطهری الگو باید بگیریم، پشتکار شهید مطهری ، تقوا، مجاهدت، تالیفات و دلسوزی ایشان بسیار بی نظیر بود و در حد توان همه ما باید روشنگری کنیم.

وی با اشاره به روز کارگر گفت: کارگران تلاش های زیادی انجام می دهند که دیگران از دسترنج آنها استفاده کنند و باید از آنها قدردانی کرد و کارفرمایان باید سنگ تمام بگذارند.

امام جمعه بروجرد با تاکید بر صرفه جویی مصرف آب افزود: این که گفته می شود در بروجرد کلا جلوی برنجکاری گرفته شود، کشاورز باید چکار کند بلکه باید محدود و برنامه ریزی شود نه این که کلا از بین برود، جهاد کشاورزی باید آبیاری را بهینه سازی کند و امسال وضعیت آب خوب نیست و باید صرفه جویی در همه بخشها مد نظر قرار بگیرد.

تعلل در نصب فرماندار کوهدشت، زیان به مردم است

حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهار داشت: روزه‌داری مرحله‌ای از شکرگزاری در پیشگاه خداوند متعال به شمار می‌رود و سپر آتش در قیامت بوده و انسان را به خداوند متعال نزدیک می‌کند.

وی افزود: شرط دعا این است که اوامر الهی را تبعیت و اجابت کنیم و در مقابل دین خط‌ونشان ترسیم نکنیم و به نماز جمعه و جماعت اهمیت بدهیم.

امام‌جمعه کوهدشت عنوان کرد: رمضان میهمانی در درگاه الهی است، در این ماه انسان خالص و مخلص شده و شب‌زنده‌داری می‌کند، مؤمن باید وقت خود را تلف نکند و به فکر آخرت باشد، شیطان برای فریب هرکسی شیوه‌ای دارد.

وی با اشاره به اهمیت اهتمام ویژه نسبت به دعا کردن، تصریح کرد: دعا همان خودآگاهی و رسیدن دل و اندیشه و پیوند باطنی با معبود هستی است، یکی از آثار بزرگ روزه این است که موجب استجابت دعا می‌شود.

 طهماسبی ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس، گفت: قضیه امروز فلسطین داستانی است که از ۷۴ سال پیش، اسرائیل جنایتکار و دشمنان این بشریت و ظالمان و استعمارگران روباه‌صفت بر مردم مظلوم فلسطین روا داشته‌اند.

امام‌جمعه کوهدشت بیان کرد: امروز مسئله فلسطین، یک مسئله انسانی و اسلامی است، مهاجران صهیونیست اروپایی نیمی از مردم فلسطین را از سرزمین آبا و اجدادی خود آواره کردند و این به این خاطر است که فتنه‌ای در قلب کشورهای اسلامی به راه بیندازند.

وی گفت: روز قدس روز عجیبی است، این روز، روز وحدت امت اسلامی و دفاع از مظلومان جهان و روزی است که تمام اسلام در مقابل تمام کفر و نفاق قرارگرفته است و یک موضوع بین‌المللی اسلامی به شمار می‌رود.

طهماسبی با اشاره به اینکه یا باید فساد را برداریم یا خودمان طعمه فساد شویم، بیان کرد: کرانه باختری، نوار غزه و تشکیلات الفتح همه با یک اتحاد خوب در تحرکات مطلوبی در محور مقاومت است.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به تحولات سیاسی جهان، گفت: در قضیه برجام دولت و مجلس بایستی هوشیار باشند، در مذاکرات وین این آمریکا است که شرایط موردنظر در این مذاکرات را قبول ندارد، جریان انتخابات در لبنان نیز بسیار مهم است.

وی ضمن گلایه از تعلل در نصب فرماندار کوهدشت، افزود: خطاب به وزیر کشور و استاندار لرستان عرض می‌کنم، قریب به ۴۰ روز است فرماندار نداریم، چه خبر است، آقایانی که می‌خواهند کوهدشت را نجات دهند کجا هستند، راه نجات کوهدشت وحدت و همدلی است، برای اشتغال چه‌کاری کرده‌ایم، هرلحظه در تعلل، خسارت است مدیران باید نظارت مستمر داشته باشند، بارها تلفنی صحبت کردم، کسی را محکوم نمی‌کنیم ولی آیا تعین کردن فرماندار این مقدار وقت دارد؟! هر گروهی اعلام می‌کند، من فرماندار می‌آورم، این غلط است فرماندار را نظام می‌آورد.

ضرورت تسریع در اجرای طرح جاده‌سازی پلدختر به خرم‌آباد

حجت‌الاسلام سید محسن موسوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه پلدختر با اشاره به اتفاقات تلح جاده ای در شهرستان، اظهار داشت: این روزها مردم داغدار سهل انگاری در اجرای طرح جاده سازی پلدختر به خرم آباد هستند به طوری که طی ۷۲ ساعت گذشته ۵ نفر از همشهریان ما کشته و تعدادی هم زخمی شده و در بیمارستان ها بستری هستند.

وی افزود: خطای انسانی یک بخشی از این حوادث به شمار می رود ولی نباید غیر استاندارد بودن جاده پلدختر به خرم اباد را فراموش کرد.

امام جمعه پلدختر عنوان کرد: از فروردین ماه ۹۸ جاده پلدختر به خرم آباد طعمه سیل شد و اکثر مسئولان کشوری و استانی از این طرح بازدید داشته اند و وزرا و استانداران های مختلف هم نیز از این طرح تردد کردند مدیران کل ها هم قول هایی دادند که نتیجه ای برای مردم نداشته است.

وی تصریح کرد: این طرح برای تکمیل نیازمند تزریق ردیف بودجه ملی است پس ضرورت دارد به خاطر مردم در اجرای طرح تسریع شود؛ پاسکاری و تعطیلی قطعه چهارم این طرح در مورانی، بابازید و گل گل که با گل دهانه تونل ها مسدود شده اصلا زیبنده نیست و باعث بدبینی مردم شده است.

موسوی گفت: دولت چقدر کسری بودجه آورده که کوزه آن سر جاده های مظلوم لرستان و پلدختر شکسته شود، وزیر ارشاد به عنوان نماینده رئیس جمهور در سفر دولت بیشترین وقت خود را در همین جاده سپری کرد ولی نتیجه ای نداشت، نماینده مردم در مجلس اعلام کرده وزیر راه استیضاح شود، این امر حتما بایستی به همراه تزریق بودجه و فعال شدن کارگاه های طرح صورت گیرد، وگرنه نه این گونه استیضاح ها دردی از مردم را مداوا نمی کند.

امام جمعه پلدختر بیان کرد: نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس از تریبون بهارستان، صدای مظلومیت و حجم خسارت های این منطقه را به گوش مسئولان برساند.

وی گفت: مردم دیگر توان مصیبت تردد در جاده ناامن و غیر اصولی را ندارند، از رئیس جمهور انتظار مساعدت دارند تا چه زمانی باید قرارگاه خاتم سپاه به تنهای این طرح را اجرا کند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک