مریم جعفری، ورزشکار لرستانی اظهار داشت:قدس، نماد حق طلبی،ایستادگی و مقاومت در برابر ظلم و جنایت است که ورزشکاران وجوانمردان ایرانی همانند دیگر اقشار مردم هرگز رژیم غاصب و کودک‌کش صهیونیستی را به رسمیت نخواهند شناخت.

به گزارش خبر افلاک به نقل از طنین یاس؛ آن هنگام که از پس اندیشه عمیق و الهی رهبر آزادگان جهان حضرت امام خمینی(ره)، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس و روز حمایت از مستضعفان جهان نام گذاری شد،اهمیت این روز از دیدگاه اندیشمندان و صاحب نظران درکنار رهایی یک ملت از بند اسارت یک رژیم غاصب، ایستادگی جهان اسلام در برابر جبهه استکبار عنوان شد؛ مسلمانانی که تنها با اتحاد، همبستگی و پشتیبانی از هم می توانند پیروزمندانه فریاد آزادی،حق طلبی و عدالت را سر داده و جبهه کفر را به عقب برانند.
در این بین نقش بانوان مسلمان فرهیخته و نخبه عرصه های فرهنگی،ورزشی،پزشکی و سیاسی در حمایت از اندیشه اصیل و عمیق روز قدس از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
در همین راستا به مناسبت روز قدس با جمعی از بانوان ورزشکار لرستانی گفت و گویی داشتیم که مشروح آن را در زیر می خوانید:
دفاع از مظلوم در سکو های بین المللی ورزشی
مریم خزایی، رئیس کمیته دارت لرستان اظهار داشت:روز قدس به عنوان یکی از برجسته ترین یادگارهای امام راحل مخصوص ایران نبوده و همه مسلمانان در این روز حمایت سیاسی،فرهنگی خود را از مردم فلسطین نشان می دهند حرکتی که موجب قوت قلب این مردم مظلوم می شود.
وی با اشاره به ایستادگی و مقاومت دختران فلسطینی افزود: بانوان در کنار و همراه با مردان می توانند نقش مهمی در ایجاد جامعه قدرتمند و توانمندسازی آن برای مقابله با تمام توطئه ها یی که علیه ملت فلسطین برنامه ریزی می‌شود ایفا کنند.
رئیس کمیته ورزش های همگانی کارگری لرستان با اشاره به عدم رویارویی برخی ورزشکاران با نمایندگان رژیم غاصب صهیونیستی در مسابقات بین المللی عنوان کرد: این روحیه برگرفته از آرمان های مقابله با تفکرات حکومت های مستید و ستمگر در جهان است، رژیم صهیونیست از نظر ورزشکاران ما وجود خارجی ندارد.
خزایی خاطرنشان کرد:حس ظلم ستیزی و دفاع از مردم مظلوم فلسطین باعث شده ورزشکاران ما در هیچ مسابقه ای و بر روی هیچ سکوی ورزشی با این افراد رویارو نشوند.
وی تصریح کرد:ورزشکاران ما با اینکه از لحاظ تکنیک وتاکتیک از ورزشکاران صهیونیستی برتر هستند،از مدال‌های رنگارنگ و عناوین بین المللی چشم می پوشند چراکه آرمان‌های مقدس تری دارند.
فرهنگ پهلوانی ورزشکاران ایرانی با امتناع از مسابقه دادن با ورزشکاران اسرائیلی
مریم جعفری، ورزشکار لرستانی اظهار داشت:قدس، نماد حق طلبی،ایستادگی و مقاومت در برابر ظلم و جنایت است که ورزشکاران وجوانمردان ایرانی همانند دیگر اقشار مردم هرگز رژیم غاصب و کودک‌کش صهیونیستی را به رسمیت نخواهند شناخت.
وی با بیان این که جامعه ورزش تلألو دیگری دارد افزود:عدم رویارویی ورزشکاران با نمایندگان این رژیم متجاوز ،نمایانگر فرهنگ پهلوانی،جوانمردی و مردانگی ورزشکاران ایران زمین است که با امتناع از حضور در مسابقه اقدامات جنایتکارانه رژیم کودک کش صهیونیست را محکوم می کنند.
داور مسابقات استانی تصریح کرد:دشمن گرگ صفت صهیونیست در برابر قیام یکپارچه زنان و مردان مقاوم فلسطین ناتوان است،روزی که ظالمان و مستکبران از صفحه روزگار محو شوند نزدیک است تا دیگر شاهد اشک های بی گناه مادران ،پدران و فرزندان داغدار و بی پناه نباشیم.


انتهای پیام/

زینب بختیاری

  • منبع خبر : طنین یاس