معاون عمرانی استاندار لرستان با اشاره به کاهش ۳۶ درصدی منابع آبی این استان گفت: چاه‌های غیرمجاز آب با هماهنگی دستگاه قضا پلمب می‌شود.

به گزارش خبر افلاک ، احمدرضا دالوند در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان عصر امروز با بیان اینکه هماهنگی و همدلی  خوبی بین دستگاه‌های لرستان در بحث بحران آب وجود دارد، اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی علاوه بر نظارت و کنترل جدی‌تر در بحث جلوگیری از استفاده غیرمجاز آب آمادگی لازم را طی فصل گرم سال و تنش آبی داشته باشند.

وی افزود: فرمانداران در شهرستان‌ها با تشکیل جلسه حفاظت منابع آب به‌صورت هفتگی گزارش نتیجه آن را به دبیرخانه استانی ارائه دهند تا پس از بررسی اقدامات لازم انجام شود.

معاون عمرانی استاندار لرستان عنوان کرد: چاه‌های غیرمجاز با هماهنگی دستگاه قضا پلمب می‌شود تا کمتر با مشکلات آب شرب و کشاورزی در فصل گرم سال مواجه شویم.

وی تشکیل گشت مشترک جلوگیری از برداشت غیرمجاز آب را در شهر‌های لرستان ضروری دانست و بیان کرد: گشت‌های مشترک با تهیه برنامه‌زمان‌بندی مشخص و مدیریت فرمانداران اقدام کنند.

دالوند گفت: آب پشت سدها با توجه به کاهش ۳۶ درصدی منابع آب به‌هیچ عنوان بدون مجوز این شورای حفاظت از آب لرستان رهاسازی نشود.

معاون عمرانی استاندار لرستان فرهنگ‌سازی در مصرف آب را امری ضروری دانست و با بیان اینکه مردم باید بحران آب را جدی بگیرند،  تصریح کرد:  از ظرفیت رسانه‌ها به‌ویژه رسانه ملی استفاده شود تا مردم بحران آب را باور کنند.

دالوند با اشاره به ممنوعیت کشت برنج و سیب‌زمینی در لرستان اظهار داشت: با اشخاصی که بدون توجه به اخطار‌های جهاد کشاورزی  اقدام به کشت برنج و سیب زمینی  کنند برخورد قضایی می‌شود.

وی با بیان اینکه مصرف فاضلاب برای محصولات کشاورزی ممنوع است،  افزود: از نگاه زیست‌محیطی، نظارت و کنترل امنیت غذایی محصولات کشاورزی بسیار مهم بوده و لازم است آب مصرفی برای آن‌ها کنترل بهداشتی شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم