گرجی گفت:امیرالمومنین علی علیه السلام شخصیت جامعی بودند، یعنی در حقیقت قرآن مجسم و ناطق بودند.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی گرجی در گفتگو با خبرنگار خبر افلاک ضمن بیان تسلیت بابت ایام شهادت امام علیه‌السلام اظهار داشت:
حضرت علی علیه السلام عدل مطلق الهی بود که همیشه در مسیر اصلی و صراط مستقیم حرکت می‌کرد بگونه ای که یکی از نویسندگان خارجی در خصوص ایشان می فرمایند، حضرت علی به دلیل عدالتی که داشت در محراب به قتل رسید؛ ایشان ذره ای از عدالت دور نمیشد و به همین دلیل افراد زیادی با ایشان دشمنی می کردند و از ایشان پیروی نمی‌کردند چون احساس می کردند با وجود ایشان امکان سو استفاده و برخورداری های بی حساب کتاب را ندارند.

وی عنوان کرد: امیرالمومنین علی علیه السلام یک شخصیت جامعی بودند یعنی در حقیقت قرآن مجسم و ناطق بودند و تمام ویژگی های ذکر شده در قرآن کریم از جمله تواضع،زهد تقوا، آزادگی، معنویت، نیکوکاری و ‌…..همگی در وجود ایشان جمع شده بود.
وی گفت: ایشان شخصیت جامعی بودند که می توانند الگوی ما باشند به گونه ای که در روز غدیر خم اکمال دین و اتمام‌نعمت به ولایت ایشان به دلیل خصوصیات جامعی بود که در وجود ایشان شکل گرفته بود.

گرجی تصریح کرد: حضرت علی علیه السلام تحت تربیت پیغمبر اکرم صلی الله و قرآن بودند و خداوند متعال نیز به ایشان کمک کرد همچنین خودشان نیز روح اراده و تصمیم و انتخاب قوی داشته اند و پاسبان دلشان بودند و جز یاد خدا و کار برای رضای خدا ،کاری دیگر را مد نظر نداشتند.

وی خاطرنشان کرد: الگوگیری از امام علی علیه السلام در زندگی ما در هر زمان و شرایط متفاوت است ؛ در خانواده،( صمیمیت, محبت, دلسوزی، وفاداری)،در محیط اجتماع( احسان، خیر خواهی، عدالت، حکمت) و در تربیت فرزندان پدری حکیم، دانشمند و توانمند بودند؛ درواقع ایشان در هر کدام از ابعاد جنبه‌های عالی دارند که لازم است در همه ابعاد از او پیروی و الگو برداری‌کنیم‌.
وی افزود: حضرت علی علیه السلام از بندگان صالح پروردگار عالم است به گونه‌ای که به فرزندان خود گفتند اگر زنده ماندم خود می‌دانم چگونه با قاتل خود مدارا کنم اما اگر به شهادت رسیده ام ایشان دشمن و اسیر شماست و با اسیر باید مدارا کرد پس با ایشان مدارا کنید.

گرجی بیان کرد: امشب شب امضای آن چیزی است که در نوزدهم و بیست و یکم تقدیر شده است انشالله امشب با خواندن سوره هایی چون قدر،زیارت عاشورا ویا با ادعیه هایی که در این شب نازل شده است مانند دعای همزه و جوشن کبیر سر بگذاریم و به خداوند نزدیک تر شویم.

وی در اخر گفت: انشالله خداوند توفیق شناخت و پیروی از حضرت علی علیه السلام را به همه ما بدهد؛ امیدوارم امشب علاوه بر بیداری، بیدار شویم و یک رویش و شروع جدید داشته و سرنوشت خوبی را از خداوند طلب کنیم.

انتهای پیام