اداره کل هواشناسی لرستان اعلام کرد: با ورود سامانه بارشی جدید از روز یکشنبه آسمان لرستان بارانی می‌شود.

به گزارش خبر افلاک ، ابرناکی، رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید و وقت تندباد‌های لحظه‌ای همچنین رگبار تگرگ و احتمال برخورد صاعقه برای آسمان لرستان پیش بینی می‌شود.

همچنین اداره کل هواشناسی لرستان تاکید کرده است که اختلال در تردد جاده ای، لغزندگی سطح جاده ها، آبگرفتگی معابر عمومی، جاری شدن رواناب در مسیل‌ها، شکل گیری سیلاب‌های محلی و نقطه ای، آسیب به نهال‌ها و شکستن درختان، خسارت به سازه‌های موقت مانند گلخانه و تابلو‌های تبلیغاتی قابل انتظار است.

اجتناب از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌های فصلی و مسیل ها، احتیاط لازم هنگام تردد جاده ای، اجتناب از فعالیت کوهنوردی و چرای دام در مناطق مرتفع و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در جابجایی عشایر کوچ رو ضروری می‌باشد.

در ادامه این پیش بینی همچنین آمده است: در این بازه زمانی بارش‌ها به صورت رگبار می‌باشد و با توجه به ماهیت متغیر رگبار‌های بهاری وقوع این شرایط ناپایدار در همه نقاط استان با شدت و ضعف همراه می‌باشد.

همچنین احتمال اینکه در بازه زمانی مذکور حجم بارش در محدوده هشدار سطح نارنجی نباشد بسیار محتمل می‌باشد، اما با توجه به رخداد مخاطرات جوی این سامانه هشدار در این سطح صادر شده است.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان