دریادار تنگسیری گفت: دشمن در قبال چشم پوشی از خون شهید سلیمانی می گوید فلان امتیاز را می‌دهیم و فلان تحریم را بر می داریم اما این خیالی باطل است.

به گزارش خبر افلاک ، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: اینها خیال می کردند توانسته‌اند شهید سلیمانی را از میان بردارند ولی مشاهده می‌کنید چقدر حاج قاسم در سراسر دنیا تکثیر شد؛ حالا هم هم رهبری بر گرفتن انتقام تاکید دارند و هم فرمانده سپاه گفته است که انتقام حتمی است اما جا و مکان را ما تعیین می‌کنیم.

دور هشتم مذاکرات وین که از ۶ دی و با حضور هیأت‌های ایران و گروه ۱+۴ از سر گرفته شد با اعلام جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اروپا از ۲۰ اسفند بر سر برخی مسائل باقی مانده تا اطلاع ثانوی متوقف شد.

اکنون مذاکرات در مرحله حل آخرین مسائل قرار دارد و بنا به گفته حسین امیرعبداللهیان وزیرخارجه کشورمان خروج سپاه پاسداران از فهرست گروه های تروریستی آمریکا از جمله موضوعات اصلی است که هیات مذاکره کننده ایران در گفتگوها مطرح کرده است.

۱۰ فروردین امسال یکی از رسانه های فارسی زبان بیگانه اعلام کرد یک منبع آگاه نزدیک به مذاکرات لغو تحریم ها گفته آمریکا توافق در وین و خارج کردن سپاه پاسداران از فهرست تروریستی را مشروط به تعهد ایران برای توقف پیگیری پرونده و چشم پوشی از گرفتن انتقام خون شهید حاج قاسم سلیمانی دانسته است.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان