ابراهیمی گفت: هزار میلیارد تومان تسهیلات برای احیای واحدهای تولیدی استان لرستان پرداخت می شود.

سیروس ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار خبرافلاک اظهار داشت: پیگیری های زیادی برای احیای واحدهای تولیدی راکد و ارتقای ظرفیت این واحد صورت می گیرد که در راستای واحد تولیدی سیمان سفید با بانک به توافق رسیدیم که اقداماتی صورت‌ گیرد و تا خرداد ماه، فاز اول این پروژه به بهره برداری برسد.

وی افزود: همچنین مصوب شد که برای گاوداری شش هزار راسی نورآباد نیز مبلغ ۴۰ میلیارد تومان پرداخت شود اما برای کارخانه لاستیک نیکران نیز توافق نسبی حاصل و قرار شد که اسناد و مدارک به بانک تحویل داده شود و تا ۱۰ روز آینده وضعیت نهایی مشخص گردد.

معاون استاندار لرستان تصریح کرد: با توجه به ضرورت احیای واحدهای تولیدی، هزار میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده که این مبلغ توسط بانک‌ها به عنوان تسهیلات و سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی دارای مشکل پرداخت شود.

ابراهیمی عنوان کرد: این میزان اعتبار از تبصره ۱۸ می باشد که با هدف احیای واحدهای تولیدی پرداخت می شود و تاکنون ۵۰ میلیارد از این میزان اعتبار پرداخت شده که کار پرداخت تسهیلات تازه آغاز شده است.

وی بیان کرد: مشکل اصلی در روند پرداخت تسهیلات، کسانی است که مدارک لازم را ندارند و چون واحدهای تولیدی، مستهلک اقتصادی شدند، تهیه مدارک و سایر موارد برایشان سخت است.

معاون استاندار لرستان با بیان اینکه مصوبات سفر ریاست جمهوری را پیگیری می‌کنیم گفت: در سفر ریاست جمهوری به استان دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای حوزه کشاورزی در نظر گرفته شد که در قالب ۱۳ پروژه جمع بندی شد و امیدوارم منابعی که تهیه می شود، سرمایه گذاران شرایط داشته باشند.

ابراهیمی خاطر نشان کرد: در همین جلسه ای که برگزار شد، خارج از مصوبه سفر ریاست جمهوری دو درخواست داشتیم که یکی ایجاد زنجیره گوشت و سایبان درختان مثمر و یک اعتبار هم برای گاوداری شهرستان دورود بوده است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک