شاهرخی با بیان اینکه به زودی عرضه شکر تنظیم بازاری صورت میگیرد ،گفت:در سال گذشته ۱۸ هزار کیلوگرم کالای اساسی در سطح بازار توزیع شده است.

به گزارش خبر افلاک و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان، سی و هفتمین جلسه قرارگاه امنیت غذایی” سازمان جهاد کشاورزی لرستان به ریاست سیروس ابراهیمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان و رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان برگزار شد.
سیروس ابراهیمی ضمن تشکر از تلاش های شبانه روزی اعضای کمیسیون تنظیم بازار در روزهای پایانی سال و آغاز ماه مبارک رمضان، عنوان کرد: سرانه مصرف لرستانی ها از میزان سرانه درآمدشان بیشتر است و لازم است در این خصوص فرهنگسازی لازم صورت گیرد.
این موضوع در حوزه دام نیز اوضاع مساعدی ندارد بنابراین با توجه به کاهش بارش نزولات آسمانی و بحران شدید بی آبی و خشکسالی باید به سمت تغذیه مناسب روی آوریم ؛ در این راستا اولویت ما برطرف کردن نیازهای استان از طریق تولیدات استان است در نتیجه از خروج هر گونه کاه و کلش و خوراک دام از استان جلوگیری به عمل خواهد آمد.
وی گفت: در حوزه جوجه ریزی گوشت مرغ و عرضه آن به بازار در جهت استمرار چرخه تولید آن باید توجه ویژه‌ای صورت بگیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به اینکه در طول سال گذشته ۱۸ هزار کیلوگرم کالای اساسی در سطح بازار توزیع شده است، گفت: میزان ۹۵۰۰ کیلوگرم آن در روزهای پایانی سال و نیمه نخست ماه مبارک رمضان توزیع شده است ؛ همچنین عرضه پنج هزار کیلوگرم برنج و ۴ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم شکر صورت گرفته که این میزان نیاز ۷۰ درصد مردم را برطرف کرده است.

وی تصریح کرد: به زودی شکر ویژه تنظیم بازار با بسته بندی های یک کیلوگرمی به قیمت ۱۴۰۰۰ تومان به بازار عرضه می شود.
وی بیان کرد: در حوزه بازرسی بازار کالاهای اساسی در فروردین ماه سال جاری ۸,۰۶۲ مورد بازرسی در کل استان صورت گرفته که از این میزان ۹۳۶ پرونده برای متخلفان تشکیل و ۱۷ میلیارد و ۵۶۶ هزار ریال جریمه صادر شده است.

وی در بخش تامین نهاده ها خاطرنشان کرد: در اردیبهشت ماه سال جاری و تا ابلاغ دستور العملهای جدید وزارتخانه،به ازای هر راس دام سنگین روستایی( گاو و گوساله) ۴۰ کیلو گرم کنسانتره به واحدهای پرواربندی صنعتی گوساله و به ازای هر راس دام، ۶۰ کیلو گرم کنسانتره پرواری در نظر گرفته شده است ؛ همچنین به واحدهای پرورش گاو شیری با متوسط تولید روزانه ۲۷کیلوگرم شیر، ۱۲۰ کیلو کنسانتره ویژه و به گاو‌های شیری بزرگ مقیاس که میانگین تولید شیر آنها بیش از ۳۵ کیلوگرم در روز باشد، تا ۲۰۰ کیلوگرم کنسانتره در نظر گرفته و توزیع می‌شود.

انتهای پیام//