رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: بروز پیک سویه‌های جدید در کشور بستگی به ایمنی گریزی این جهش‌های جدید دارد.

به گزارش خبر افلاک ، ابراهیم قادری گفت: وزارت بهداشت در حد توان سویه های جدید کرونا را رصد می کند. نمونه ها جهت شناسایی سویه جدید مورد آزمایش و ارزیابی قرار می گیرند. سویه های جدید که ترکیبی است فعلا در کشور شناسایی نشده اند.

به گفته قادری بروز پیک سویه های جدید در کشور مشخص نیست و بستگی به ایمنی گریزی این جهش های جدید دارد. باید اثر بخشی واکسن ها بر روی سویه های جدید بررسی شود. تمام سازمان ها و متولیان باید خودشان را در برابر مقابله با بیماری کرونا مسئول بدانند و بر روی سیستم بهداشتی باید سرمایه گذاری بیشتری شود.

او گفت: وزیر بهداشت پیگیر تامین اعتبارات لازم است. معتقدم که باید برنامه ریزی خوبی برای ده روز آخر ماه رمضان و تعطیلات پشت سر هم عید فطر و حتی تابستان داشته باشیم. همه این موارد بستگی به در دسترس بودن تست ها دارد و این که سیستم بهداشتی کشور در سطح فعال باشد.

در ایام عید ویروس امیکرون در گردش بوده؛ اما در این ایام افراد به مراکز بهداشتی مراجعه نکرده اند و بعد از تعطیلات مبتلایان به مراکز بهداشتی مراجعه کرده و همین موضوع احتمالا سبب بالا رفتن آمار بیماران شده است.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان