قادری از ایجاد اشتغال برای مددجو در سال جاری خبر داد و گفت: برنامه هایی را برای توانمندسازی در نظر داریم که 100 هزار اشتغال پایدار را برای جامعه هدف امسال ایجاد کنیم.

به گزارش خبر افلاک ، علی محمد قادری در بازدید از مراکز توانبخشی بروجرد اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران، برگرفته از رشادت خانواده شهداست و سازمان بهزیستی، یک سازمان امدادی، اورژانسی و حمایتی است که بیش از ۴۰ سال است خدمات می دهد و در حال حاضر هفت میلیون نفر تحت پوشش این سازمان قرار دارند.

وی افزود: درهای سازمان بهزیستی به روی گروه های متخصص جهادی باز شده و از این به بعد موظف هستیم از ظرفیت گروه های جهادی برای خدمت به جامعه هدف استفاده نماییم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر معلول جسمی، حرکتی، نابینا و ناشنوا تحت پوشش قرار دارند که خدمات مورد نیاز به آنها ارائه می شود.

قادری از ایجاد اشتغال برای ۱۰۰ هزار مددجو در سال جاری خبر داد و عنوان کرد: در سال جدید براساس گشایشی که در بودجه سازمان ایجاد شده، بودجه امسال را به صورت برنامه محور پیش می بریم و برنامه هایی را برای توانمندسازی در نظر داریم که ۱۰۰ هزار اشتغال پایدار را برای جامعه هدف امسال ایجاد کنیم و این تکلیف ماست که درصدی از اشتغال سال گذشته ضریب داده شود که حدود ۷۰ هزار نفر می باشند.

وی با اشاره به مسکن مددجویان، خاطرنشان کرد: بهزیستی یکی سازمان پیشرو است و تلاش شده در برنامه های متنوع با همکاری سایر دستگاه ها سرپناهی برای مددجویان ایجاد کند که طی چند سال گذشته ۱۶۰ هزار واحد به مددجویان تحویل داده شده و در گام بعدی در دولت مردمی، تفاهم نامه ای بین بهزیستی و وزارت راه منعقد شده که ۱۶۰ هزار واحد ساخته شود که از این تعداد ۱۲۰ هزار واحد شهری و ۴۰ هزار واحد روستایی می باشد و ۶۰ هزار نفر از جامعه هدف ما ثبت نام کردند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: از تبصره ۱۶ که یک جهش خوبی را با اهتمامی که نمایندگان داشتند، ۱۰ هزار میلیارد تومان در اختیار سازمان قرار می گیرد که اشتغال پایدار ایجاد شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک