فرمانده سپاه ناحیه پلدختر گفت: متولیان امر در شهرستان پل‌دختر باید در ارتباط با قلیانی‌ها و جلوگیری از افزایش روز افزون قلیان سراها اقدام عملی کنند.

 به گزارش خبر افلاک ، منصور کریمی‌فرد روز چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان پل‌دختر اظهار کرد: دستگاه‌های فرهنگی باید با برنامه ریزی جامع و مدون نه به صورت کلیشه‌ای برای مبارزه‌ با موادمخدر پای کار باشند.

وی افزود: بسیج در مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمن و تلاش برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد به مواد مخدر اهبردها و رهنمودهای مقام معظم رهبری را سرلوحه کار خود قرار می‌دهد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پلدختر گفت: قهر کردن نسل جوان با انقلاب یکی از سیاست‌های دشمن است که متولیان فرهنگی باید خارج از کلی گویی و حرف اکتفا نکنند و در راستای فرهنگ‌سازی معضلات، مضرات، آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد اقدام موثر انجام دهند.

وی سرچشمه و ریشه بیشتر آسیب‌های اجتماعی را گسیختگی خانوادگی دانست و افزود: آموزش خانواده‌ها در پیشگیری از آسیب‌ها و اعتیاد جوانان به موادمخدر از راهبردهای اصلی است.

کریمی فرد یادآورشد: متولیان امر در شهرستان پل‌دختر باید در ارتباط با قلیانی‌ها و جلوگیری از افزایش روز افزون قلیان سراها اقدام عملی کنند، چراکه این موضوع به جوان‌ها آسیب می‌زند. 

وی با بیان این‌که مناطق آلوده شهرستان شناسایی شده است‌، افزود: آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، شورای شهر و سایر متولیان امر ظرفیت بزرگی برای فرهنگ سازی و اطلاع رسانی، راه‌کارهای مبارزه با مواد مخدر هستند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پل‌دختر گفت: می‌توان از تربیون‌های امامان‌جمعه و جماعت و رسانه با آگاهی بخشی در پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر استفاده کرد.

وی افزود: حضور بسیج در محلات به کاهش آسیب‌های اجتماعی کمک می‌کند و بایدبه گونه‌ای فرهنگ‌سازی شود تا کاهش آسیب‌های اجتماعی یک هدف عمومی و مبارزه با آن به دغدغه همگانی تبدیل شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس