امروز در بخش اعظمی از فعالیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان مدیریت بانوان متمرکز است و طی نمودن این مسیر گام های منسجم و استوار بانوان عرصه علم و دانش برای تولیدی مبتنی بر دانش و اشتغال آفرین را می طلبد.


به گزارش خبرافلاک با تحقق انقلاب اسلامی دریچه ای عمیق و نو از ورود آگاهانه،متعهدانه و اثرگذار بانوی ایرانی مسلمان به عرصه های گوناگون علمی، فرهنگی، ورزشی،اجتماعی،اقتصادی، دفاعی کشور گشوده شد؛ حضوری که در گذر چند دهه از عمر انقلاب، از آن بانوان، عناصر و الگوهایی موفق و نامدار برای زنان آزادی خواه دیگر ملل شرق و غرب ساخت.
بانوانی که نقش و رسالت خود در حفظ و حراست از عزتمندی و عظمت میهن اسلامی را خطیر دانسته و آنجایی که نیاز و ضرورت کشور بوده، با شجاعت و مقاومت وارد شده اند، به طوری که در طول چهل و اندی سال تا به امروز میدان های جنگ سخت و نرم برای آن ها فرقی نداشته است و در هر میدانی خوش درخشیدند.
و آن روز که دشمنان با سلاح تحریم، حملات گسترده ای علیه اقتصاد کشور به کار گرفتند مردانه در سنگر های اقتصادی ایستادند؛
راه اندازی کارگاه ها و مشاغل خانگی، مدیریت اقتصادی، خرید کالا و محصولات ایرانی با هدف حمایت از تولید کنندگان ایرانی تنها بخش کوچکی از خدمات ارزشمند بانوی ایرانی مسلمان در سنگر اقتصادی و اشتغال کشور است ،سنگری که حفظ آن، بار دیگر و در قرن جدید به عنوان مساله ای مهم و در قالب شعاری محوری از جانب رهبر انقلاب بیان شد؛ تولید،دانش بنیان و اشتغال آفرین ؛ شعاری که ضمن بررسی و تحلیل و با گذری کوتاه به شعارهای دهه های قبل از سال ۸۹ تاکنون عمق نگاه راهبردی رهبر انقلاب را به تولید نشان می دهد چرا که تولید اکسیر رشد اقتصادی،کاهش تورم،افزایش اشتغال و سرانه درآمد عمومی، افزایش رفاه عمومی و عزتمندی است. اما اینبار تولیدی مد نظر است که مبتنی علم و دانش جدید است و از پس آن اشتغال آفرینی ها گسترش پیدا کند.

اگرچه مخاطب شعار های سال، عموم مردم و مسئولان را شامل می شود اما باتوجه به این که امروز در بخش اعظمی از فعالیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان مدیریت بانوان متمرکز است،طی نمودن این مسیر، گام های منسجم، انقلابی و استوار بانوان عرصه علم و دانش برای تولیدی مبتنی بر دانش و اشتغال آفرین را می طلبد تا بار دیگر شاهد حضور موثر زنان انقلاب اسلامی در کشور باشیم.

انتهای پیام/

زینب بختیاری،فعال رسانه ای