ویسکرمی گفت: با توجه به اینکه ممکن است به دلیل شرایط جهانی در آینده با کمبود منابع آب مواجه شویم لازم است به سمت منابع جدید انرژی حرکت کنیم.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی:
کمبود آب، مهمترین چالش بشر در آینده است/لزوم حرکت به سمت منابع جدید انرژی

ویسکرمی گفت: با توجه به اینکه ممکن است به دلیل شرایط جهانی در آینده با کمبود منابع آب مواجه شویم لازم است به سمت منابع جدید انرژی حرکت کنیم.

مهرداد ویسکرمی در گفت‌وگو با خبرافلاک، اظهار داشت: بهترین راه پاسداشت و تکریم شهدای نخبه، طی کردن مسیر علمی آنهاست. امروزه پیشرفت علم به صورت برق آسایی انجام می‌شود به طوری که هر روز و هر لحظه پیشرفت های جدیدی در حوزه علم و فناوری در دنیا رخ می دهد.

وی افزود: یکی از دستاوردهای بزرگ علمی بشر فناوری هسته‌ای است که الحمدالله کشور ما طی چند سال گذشت به قاب کشورهای دارای چرخه هسته ای پیوسته و در این زمینه دستاوردهای خوبی داشته‌ایم.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی عنوان کرد: در حال حاضر کشور ما در بحث غنی‌سازی مشکلی ندارد و درجات مختلف غنی سازی از حداقل ۶۰ درصد را انجام می‌دهد که در مباحث صلح آمیز می توان از آنها استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه ممکن است با توجه به شرایط جهانی در آینده با کمبود منابع آب مواجه شویم که سبب حرکت به سمت منابع جدید انرژی است، عنوان کرد: انرژی‌هایی چون آب و سوخت های فسیلی به صورت طبیعی رو به کم شدن هستند و باید برای آنها جایگزینی پیدا کنیم که یکی از این انرژی های پاک و مفید، انرژی هسته ای است که مثلاً در بحث دارو و بیماران خاص ما نیاز جدی به استفاده از انرژی هسته‌ای به صورت صلح آمیز داریم.

ویسکرمی گفت: الحمدالله کشور به نسبت تحریم های ظالمانه و سختگیرانه‌ای که در این مدت وجود داشته است، شرایط مطلوبی دارد، آنچه که امروز مهم است استفاده از این دستاوردهاست، چراکه پیشرفت انرژی هسته ای نشان می‌دهد ما حداقل در ۲۰ رشته علمی مختلف و نوین در مرز دانش هستیم.

وی خاطرنشان کرد: مبحث دیگر این است که چقدر ما از این علم پایه‌ای که داریم بتوانیم در حوزه کشاورزی، مدیریت غذایی کشور و انرژی استفاده کنیم؛ به نظر می‌رسد در این زمینه نیز پیشرفت های قابل قبولی داشته ایم، اما با توجه به مسائلی که امروزه در جهان در حال رخ دادن است مخصوصا در باب بحران انرژی، خشکسالی و شرایطی که در کل جهان آن را مشاهده می‌کنیم حتماً نیاز به اندیشیدن به استفاده بهینه از این دستاورد است.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی با بیان اینکه دشمنان کشورمان اقرار کرده‌اند که ما در بحث فناوری هسته ای در شرایط مطلوبی قرار داریم، تصریح کرد: بحث استفاده از ظرفیت نخبگانی جامعه و حمایت از نخبگان جامعه برای کاربردی کردن این انرژی بسیار ضرورت دارد و حتماً باید دانشگاه ها و نخبگان کشور مورد توجه خاصی قرار بگیرند که انشالله بتوانیم در عرصه‌های مختلف در کشور از این انرژی خدادادی پاک و سالم استفاده کنیم.

وی ضمن تکریم شهدای انرژی هسته ای و با اشاره به ادامه راه این شهدا، تصریح کرد: به طور طبیعی هر نخبه‌ای یک روزی از دنیا یا به مرگ طبیعی و یا شهادت چشم فرو می‌بندد؛ حال این نخبگان ما افتخار شهادت نصیبشان شده و بهترین کار برای پاسداشت این شهدا و بزرگواران این است که همان مسیر علمی که در پیش گرفتند و کشور را به نقطه های بسیار درخشانی رساندند، ادامه یابد که الحمدالله ظرفیت آن نیز در کشور وجود دارد.

ویسکرمی عنوان کرد: به نظر می‌رسد ما باید بیشتر به نخبگان و دانشگاهیان توجه داشته باشیم و با خوشبینی، اعتماد و فراهم کردن امکانات برای دانشگاه، زمینه رشد کشور و ادامه راه شهدا را فراهم کنیم.

وی گفت: دشمن محاسبات اشتباهی داشت و گمان می‌کرد که نخبگان کشور محدود به افراد خاصی هستند و اگر آنها را از میان بردارند، این مسیر به طور طبیعی متوقف می‌شود، غافل از اینکه نخبگان ما بسیار بیشتر از محاسبات دشمن هستند و متاسفانه بسیاری از آنها به خارج از کشور مهاجرت می کنند که لازم است با تدابیری حتماً جلوی این مهاجرت گرفته شود که این نخبگان بتوانند در قالب منافع کشور برای کشور افتخار آفرینی داشته باشند.

انتهای پیام/