فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ پیاده لرستان گفت: استراتژی اصلی شهید در جنگ و تمام عملیات‌ها، اخلاص و توکل به خداوند، اجرای فرامین فرماندهی معظم کل قوا و همچنین وحدت و انسجام بین سپاه و ارتش بود.

به گزارش خبرافلاک ، امیر مراد خوش‌کنار صبح امروز در آئین گرامیداشت یاد و خاطره شهید صیاد شیرازی، با اشاره به خصوصیات بارز این شهید عزیز، اظهار کرد: شهید صیاد شیرازی فرزند پاک باخته‌ای بود از ملت بزرگ ایران که تمام عمر خود را در راه حفاظت و حراست از تمامیت و استقلال کشور، اعتلای دین و آرمان‌های اسلام فداکاری کردند.

وی خاطرنشان کرد: این شهید عزیز  به دلیل حس سلحشوری و شجاعتی که داشتند از همان سنین جوانی به صفوف مدافعان ایران اسلامی پیوست، ایمان و اخلاص بلند شهید زمینه‌ای شد که در ارتش قبل انقلاب خود را حفظ کند، همچنان‌که توان خود را برای خدمت به انقلاب و ملت ایران حفظ کرد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ پیاده لرستان با بیان اینکه شهید صیاد شیرازی با پیروزی انقلاب به حفاظت از پادگان‌ها و پاسداری از انقلاب پرداختند، افزود: پس از پیروزی انقلاب نیز زمانی که تجزیه طلب‌ها وارد منطقه غرب شدند، شهید صیاد وارد میدان شده و فرماندهی عملیات را در کردستان  بر عهده گرفت و این منطقه را از وجود ضدانقلاب‌ها پاک کرد.

خوش‌کنار بیان داشت: عملیات‌های مختلف و غرورآفرینی همچون طریق‌القدس، بیت‌المقدس توسط شهید طرح‌ریزی و افتخارات زیادی برای کشور حاصل شد.

وی با تاکید بر خدمات ارزنده شهید صیاد شیرازی پس از جنگ تحمیلی، افزود: استراتژی اصلی شهید در جنگ و تمام عملیات‌ها، اخلاص و توکل به خداوند، اجرای فرامین فرماندهی معظم کل قوا و همچنین وحدت و انسجام بین سپاه و ارتش بود.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ پیاده لرستان، ولایی بودن را از ویژگی‌های بارز شهید یاد برشمرد و افزود: تمام کارهایی که این شهید عزیز انجام می‌داد، در راستای تدابیر و منویات فرماندهی کل قوا بود.

خوش کنار ادامه داد: مهرورزی این فرمانده مهربان ولایی زبانزد خاص و عام بود، کمااینکه نقش شهید در دوران‌های مختلف نقشی یگانه و منحصربه‌فرد بود.

وی با بیان اینکه همواره وام‌دار خون شهدا هستیم، گفت: امروز ایران اسلامی به برکت خون شهیدان در جهان حرف‌ها برای گفتن دارد و با عزت و سربلندی در منطقه فعال است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ پیاده لرستان، نقش موثر شهید در خنثی کردن فتنه‌های ضدانقلاب، حضور پررنگ شهید در دفاع مقدس و نقش ایشان در سرکوب کردن منافقان کُرد را سه دلیل مهم برای به شهادت رساندن شهید صیاد شیرازی عنوان کرد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس