طبق آخرین آمار جهانی در شبانه روز گذشته با ابتلای بیش از ۳۵ هزار آمریکایی به ویروس کرونا, شمار مبتلایان این کشور به ۸۲ میلیون و ۳۴ هزار نفر رسید.

به گزارش خبرافلاک ؛ بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا صبح امروز ۴۹۷ میلیون و ۸۴۶ هزار و ۱۵۲ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۶ میلیون و ۱۹۹ هزار و ۲۸۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۴۳۳ میلیون و ۴۱۵ هزار و ۷۹۷ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۳۵ هزار و ۲۸۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۸۲ میلیون و ۳۴ هزار و ۷۳۸ مبتلا رسیده است؛ تاکنون یک میلیون و ۱۱ هزار و ۶۶۵ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۹۸۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۳ میلیون و ۳۴ هزار و ۲۱۷ مبتلا رسیده است، در این کشور تاکنون ۵۲۱ هزار و ۶۸۶ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۲۹ هزار و ۵۷۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۰ میلیون و ۱۲۳ هزار و ۹۶۳ مبتلا رسیده است، در این کشور تاکنون ۶۶۱ هزار و ۱۸۲ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌‌اند.

کشورهای فرانسه، آلمان, انگلیس، روسیه و ایتالیا نیز به‌ترتیب با ۲۶ میلیون و ۶۹۸ هزار و ۳۱, ۲۲ میلیون و ۵۳۴ هزار و ۶۱, ۲۱ میلیون و ۵۴۹ هزار و ۸۳۰, ۱۷ میلیون و ۹۶۴ هزار و ۴۳۱ و ۱۵ میلیون و ۱۷۳ هزار و ۷۰۷ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای کره جنوبی با ۱۵ میلیون و ۱۶۹ هزار و ۱۸۹ مبتلا و ترکیه نیز با ۱۴ میلیون و ۹۴۶ هزار و ۳۷۹ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۶۶ میلیون و ۳۱۱ هزار و ۸۹۳, ۴۲ میلیون و ۵۰۱ هزار و ۱۹۶ و ۲۹ میلیون و یک هزار و ۳۷۰ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم