نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد از احداث مسکن برای کپرنشینان لرستانی توسط بنیاد مسکن خبر داد.

به گزارش خبر افلاک ، حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در لرستان در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم‌آباد با اشاره به سالروز تاسیس بنیاد مسکن و تلاش های انجام شده در این نهاد ادامه داد: با تمام تلاش ها و مجاهدت ها همچنان افرادی در لرستان در کپرها زندگی می کنند که باید با برنامه ریزی دقیق برای این عده مسکن احداث شود.

وی افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آمادگی دارد با همکاری دستگاه های مرتبط، حواشی شهرها نوسازی و بهسازی شود که باید توسط مسوولان استان پیگیری شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به شهادت دو طلبه در روزهای اخیر گفت: شهادت ۲ روحانی مجاهد و انقلابی در حرم مطهر رضوی از دسیسه های شیطان بزرگ است اما ملت ایران در دام تفرقه و آشوب استکبار جهانی نخواهد افتاد.

وی عنوان کرد: دشمن مدتهاست که جنگی ترکیبی آغاز کرده است و آن را استمرار می بخشد که آن را در شهادت ۲تن از روحانیون انقلابی و جهادی در حرم رضوی مشاهده کردیم بنابراین برای دفاع در مقابل چنین دشمنی باید ساماندهی فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، نظامی صورت گیرد.

وی گفت: برخی دلسوزان از وضعیت موجود نگران هستند اما نگرانی کافی نیست و باید متناسب با دسیسه های شیطانی، امر به معروف و نهی از منکر بصورت زبانی و هماهنگ با نیروی انتظامی انجام شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: دست ناپاک جهل و تکفیر در حرم مطهر رضوی موجب شهادت و مجروح شدن روحانیون شد و پشت صحنه این حادثه تلخ دسیسه های شیطان بزرگ و حامیان منطقه ای برای ایجاد اختلاف بین مسلمانان است اما ملت بصیر از امام خود تبعیت می کند و در دام تفرقه و آشوب نخواهد افتاد.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی افزود: از مقامات قضایی، انتظامی و امنیتی می خواهیم که ریشه اینگونه حرکات را شناسایی کنند و برخورد قاطع و فوری همراه با اقتدار نسبت به دشمنان اسلام و ایران اسلامی به عمل آورند.

وی همچنین با اشاره به ۲۰ فروردین و روز ملی فناوری هسته ای گفت: ایران اسلامی در برجام به دنبال توافقی قوی و مستحکم با تضمین های مشخص برای رفع تحریم همراه با راستی آزمایی طرف مقابل است بنابراین در این توافق باید منافع ملت حفظ و تضمین های مشخص برای رفع تحریم ها گرفته شود و راستی آزمایی صورت گیرد.

وی ادامه داد: آنچه که از شیطان بزرگ و استکبار جهانی می شنویم احتمال پیچیده سازی روند مذاکرات و فرار از مسئولیت خویش است اما ایران اسلامی به دانش هسته ای دست یافته است، این روز ملی را گرامی می دارد و شهدای هسته ای را تکریم می کند.  

وی همچنین با تاکید بر لزوم حفظ حرمت ماه مبارک رمضان اظهار داشت: افرادی که به هر دلیل امکان روزه داری ندارند از روزه خواری در انظار عمومی پرهیز کنند که البته مردم لرستان متدین و انقلابی هستند و می دانند که تظاهر به روزه خواری عملی حرام است.

  • منبع خبر : خبر افلاک