استاندار لرستان گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در رابطه با رفع نیازهای استان و همکاری در زمینه پیگیری برای به سرانجام رساندن مصوبات سفر قول مساعد داد.

به گزارش خبرافلاک ، فرهاد زیویار در ادامه پیگیری مصوبات سفر رئیس‌جمهور به لرستان، با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تهران دیدار و گفتگو کرد.

استاندار لرستان در این رابطه گفت: پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور از مهمترین برنامه‌هایی است که در دستور کار استانداری لرستان قرار دارد و دیدار امروز نیز در همین رابطه صورت گرفت.

زیویار اظهار داشت: لزوم توسعه زیرساخت ها و جبران کمبودهای استان در حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی از مهمترین محورهای دیدار امروز بود که گزارشی از وضعیت استان به لحاظ ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه شد.

وی افزود: بی شک یکی از مهمترین عوامل توسعه در استان انجام اقدامات فرهنگی متناسب با ساختار جامعه است که علی‌رغم وجود ظرفیت‌های بسیار در لرستان، این موضوع به تناسب جایگاه آن رشد نیافته است و در دیدار امروز بر این مهم تاکید شد.

استاندار لرستان افزود: مردم لرستان دارای فرهنگی غنی و سابقه درخشانی در حمایت از آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی دارند و پیشرفت و توسعه حق مردمان این خطه است که با توجه به نواقص و کمبود در زیر ساخت‌ها، رفع آنها به عنوان مطالبه مهم مردم لرستان مورد انتظار است.

زیویار تصریح کرد: ایجاد و توسعه فضاهای فرهنگی، کتابخانه‌ها، سینما، تئاتر، فرهنگ‌سرا و سایر ابزارهای فرهنگی از مهمترین نیازهای مردم در حوزه فرهنگ به شمار می‌روند که در دیدار امروز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی در پایان افزود: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخشی از سخنان خود در رابطه با رفع نیازهای استان و همکاری در زمینه پیگیری برای به سرانجام رساندن مصوبات سفر قول مساعد داد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس