کرم وند گفت: با توجه به تنش آبی در استان، طرح ضربتی رفع مشکل آب در روستاها آغاز شد.

به گزارش خبر افلاک ، حمیدرضا کرم وند اظهار داشت: با توجه به اینکه میزان بارشها نسبت به سال گذشته هشت درصد و نسبت به بلند مدت ۳۲ درصد کاهش یافته است، از همین رو پیش بینی می شود که امسال مشکل کم آبی در برخی از روستاهای استان ایجاد شود.

وی افزود: آب مورد نیاز بسیاری از روستاهای از چشمه ها تامین می شود و کاهش بارندگی سبب کاهش میزان آب در چشمه ها شده و در همین راستا برای کاهش تنش های آبی در روستاها، پروژه هایی تعریف شده است که این پروژه ها با همکاری قرارگاه امام حسن(ع) در روستاهای دلفان و دورود آغاز شده که قرار شده در بازه زمانی سه ساله این پروژه ها اجرا و مشکل کم آبی در این روستاها برطرف شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان عنوان کرد: بر همین اساس طرح ضربتی رفع مشکلات آب در روستاها آغاز شده که با این اقدام مشکل تنش در برخی از روستاها برطرف می شود.

کرم وند با بیان اینکه ۱۳۰۰ روستای استان تحت پوشش شبکه آب و فاضلاب قرار ندارند، افزود: در استان سه هزار روستا وجود دارد که از این تعداد هزار و ۷۰۰ روستا تحت پوشش شبکه قرار دارند و بیشترین تنش آبی در روستاهایی است که تحت پوشش شبکه قرار ندارند.

وی بیان کرد: با همکاری بسیج سازندگی و خیران آب رسان، تعداد ۶۱ پروژه در نظر گرفته شده که با بهره برداری از این پروژه ها بالغ بر شش هزار نفر جمعیت روستایی از آب آشامیدنی سالم بهره مند می شوند البته برخی از این پروژه ها به اتمام رسیده و برخی هم در حین اجرا می باشند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک