معاون عمرانی استاندار لرستان گفت: چاه‌های صنعتی غیر مجاز باید جمع‌آوری شده و هوشمندسازی کنتور‌های آب در اولویت قرار گیرد.

به گزارش خبر افلاک ، احمدرضا دالوند گفت: استان لرستان از لحاظ زیرساختی در گذشته و تاکنون با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم کرده است.

وی می گوید: علی رغم اینکه ۱۷ میلیارد متر مکعب آب در استان لرستان وجود دارد، متاسفانه بیش از ۱۲ میلیارد مترمکعب این آب از استان خارج می‌شود.

دالوند گفت: اگر در گذشته می‌توانستیم با مهار این ۱۲ میلیارد مترمکعب آب اقدامات لازم را انجام دهیم، امروز مشکل کم آبی در استان وجود نداشت.

وی گفت: امیدواریم در جریان سفر رییس جمهور به استان لرستان، بخشی از زیرساخت‌های حوزه آب و سدسازی برطرف شود.

معاون عمرانی استاندار لرستان گفت: بحث کم آبی در استان لرستان جدی است و باید از طریق رسانه‌ها در این زمینه اطلاع رسانی شود.

وی از همه فرمانداران خواست با برگزاری جلسات هفتگی موضوع کم آبی را مدیریت کنند و در بحث اطلاع‌رسانی به مردم تلاش خود را دو چندان کنند.

الگوی کشت باید در اولویت همه شهرستان‌ها قرار بگیرد و جهاد کشاورزی استان، کشت جایگزین محصولات آبدوست را معرفی کند، تا شاهد کمبود آب در شهرستان‌ها نباشیم.

به علت کمبود آب و خشکسالی در استان لرستان، مدیریت منابع آب دو سد ایوشان و مروک در استان لرستان باید در دستور کار قرار گیرد.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان