مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان گفت: از ۲۶ اسفندماه سال گذشته تا پایان ۱۳ فروردین‌ماه بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر گردشگر از جاذبه‌های گردشگری لرستان بازدید کردند.

به گزارش خبر افلاک ، سید امین قاسمی  با اشاره به اینکه ۶ جاذبه تاریخی و طبیعی استان بیشترین بازدید را داشته‌اند افزود: در این راستا آبشار بیشه، قلعه فلک الافلاک، دریاچه کیو، آبشار نوژیان، آبشار گریت و موزه زبان و فرهنگ لرستان بیشترین آمار بازدید کننده را داشتند. 

وی افزود:  از ۲۶ اسفندماه تا روز ۱۳ فروردین‌ماه 294 هزار و ۹۴۶ نفر نیز در پایگاه‌های اسکان آموزش و پرورش، هتل‌ها، مجتمع‌های گردشگری و مهمانپذیرها، خانه‌های استیجاری، کمپ‌های موقت، اقامتگاه‌های بوم‌گردی و اقامتگاه‌های وابسته به ادارات استان اقامت داشته‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان لرستان عنوان کرد: در  بازه زمانی مذکور  ۱۹ هزار و ۲۰ نفر در هتل‌های استان، هزار و ۹۴۹  نفر در اقامتگاه‌های سنتی، ۲ هزار و ۷۳۴  نفر در مجتمع‌های گردشگری، ۵ هزار و ۱۴۰  نفر در مهمانپذیرها، ۹۱۴ نفر در هتل آپارتمان، ۶ هزار و ۵۵۰ نفر در اقامتگاه بوم‌گردی، ۴۶ هزار و ۹۵۲ نفر در خانه مسافر، ۸۲ هزار و ۴۷۴ نفر در اقامتگاه‌های موقت، ۶۷ هزار و ۶۱۵ نفر در تاسیسات اقامتی آموزش و پرورش و ۶۱ هزار و ۵۹۸ نفر در مراکز اقامتی ادارات و مهمان‌سراهای استان لرستان اقامت داشتند. 

وی بیان کرد: ۲۸ هتل و هتل آپارتمان، هشت اقامتگاه بوم‌گردی فعال با ظرفیت ۲ هزار و ۵۰۰ تخت خواب و ۵۰۰ کف خواب در استان وجود دارد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم