نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: آزادسازی حریم قلعه فلک‌الافلاک موجب توسعه گردشگری خرم‌آباد می‌شود.

به گزارش خبر افلاک ، سید نظام‌الدین موسوی  گفت: بنا بر توصیه استاندار لرستان به همراه جمعی از کارشناسان میراث‌فرهنگی از این قلعه بازدید کردیم و جوانب مختلف این بنای تاریخی را مورد ارزیابی قرار دادیم، مسئله آزادسازی حریم این اثر امری بسیار مهم و ضروری بوده و بی‌توجهی به آن اجحاف در حق تاریخ و فرهنگ لرستان است.

وی با اشاره به اینکه آزادسازی قلعه فلک‌الافلاک مصوبه مجلس شورای اسلامی را دارد، می گوید: علاوه بر این در سفر مقام معظم رهبری به لرستان این موضوع مورد تأکید قرار گرفت و در سفر اخیر رئیس‌جمهوری آزادسازی قلعه جزو مصوبات سفر بوده و از سوی دیگر ثبت جهانی این بنا مستلزم آزادسازی و احیای بافت تاریخی است.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع ثبت جهانی قلعه فلک‌الافلاک از حیث احیای این بنای تاریخی اهمیت دارد و همچنین به توسعه اقتصاد استان لرستان کمک خواهد کرد.

موسوی ادامه داد: این قلعه به‌عنوان بارزترین نماد تاریخی و گردشگری استان مورد توجه نمایندگان مجلس است و بنده به‌عنوان عضو کوچکی از جامعه بزرگ لرستان که توفیق نمایندگی مجلس را دارم همراه با سایر نمایندگان شهرستان خرم‌آباد در پیگیری این مسئله از طریق هیئت‌رئیسه مجلس تلاش خواهیم کرد.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان