حجت الاسلام محمدی با اشاره به پایه گذاری جمهوری اسلامی بارجوع به آرای مردم، گفت: ناتوی فرهنگی خانواده را نشانه گرفته است.

حجت‌الاسلام رضا محمدی در گفت و گو با خبر افلاک اظهار داشت: در تاریخ، هرگز انقلابی را پیدا نمی‌کنیم که پس وقوع آن، سران دولت به آرای عمومی مراجعه کرده باشند، معمولاً در ابتدای برخی انقلاب‌ها کشتار و وضعیت بسیار خطرناک و رعب‌آوری همه جامعه‌ها را فرامی‌گیرد، درحالی‌که بعد از انقلاب اسلامی دولت ما به آرای عمومی مراجعه کرده است و از این حیث جمهوری اسلامی بی‌نظیر می‌باشد.

وی افزود: این تعداد آرای مثبتی که به اسلام و جمهوری اسلامی داده شد، در تمام دنیا بی‌سابقه است و اینکه بیش از ۹۸ درصد مردم به نظامی که برای آن‌ها خیلی شناخته‌شده نیست، رأی بدهند، در کشور‌های سیاسی پیدا نمی‌شود و بی‌سابقه است.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به نقش مؤثر مسلمان بودن مردم و پیروی از مرجع تقلید و رهبری که یک رهبر الهی است نه سیاسی، عنوان کرد: مردم از آن حجم از وضعیت نامطلوب حاکم بر جامعه و ذلت و خواری که بر جامعه حاکم شده بود، خسته شده بودند، رعب و وحشت و جو خفقانی که ساواک در آن دوره ایجاد کرده بود و همچنین گرسنگی مردم و وضع معیشت بسیار نامطلوب و … همگی دست در دست هم دادند و باعث ایجاد دید نامطلوب و منفی مردم به‌نظام و حکومت شده بود.

وی تصریح کرد: عامل دیگر مؤثر بر این انقلاب، آزادی‌خواهی و استقلال‌طلبی مردم بود، این آزاده خواهی مردم همیشه در تمام طول تاریخ سابقه‌دار بوده است، مردم ایران همیشه آزادی‌خواه بودند و همیشه نیز هستند.

محمدی بابیان اینکه چند عامل باعث ایجاد انقلاب شد، بیان کرد: اولین مورد رهبری الهی بود که به حمدالله این مسیر هنوز باقی و ادامه دارد و دوست و دشمن باور دارند که رهبر معظم انقلاب شخصیتی بی‌نظیر است.

کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: دومین عامل مردم بودند، مردم رکن و ارکان این حرکت بودند و تا زمانی که باشند این حکومت برقرار است و سومین عامل نیز ذات و ماهیت اسلام می‌باشد.

وی افزود: از بین این سه عامل مهم در ایجاد حکومت اسلامی، باید متذکر شد که اسلام و رهبری همچون گذشته همیشه بوده و هست دراین‌بین باید از مردم حمایت و پشتیبانی کرد، مردم در این چهل سال به دلیل کم‌کاری‌ها، ناکارآمدی‌ها، خیانت‌ها، ضعف‌ها، دزدی و اختلاس‌ها و غرب‌زدگی‌هایی که در برخی مسئولان وجود داشته است، از برخی سیاست‌های در ۴۰ سال گذشته گلایه‌مند هستند؛ عامل دیگری که باعث دلخوری و ناراحتی مردم شده این است که فشارهای فراوانی در طول این ۴۰ سال و اخیراً و در طی سال‌های گذشته از طریق تحریم‌ها تشدید شده است، بوده است.

محمدی گفت: نکته دیگر بحث ناتو فرهنگی است که در طول مدت انقلاب، بیگانگان سرمایه‌گذاری‌های زیادی را در این زمینه داشته‌اند و در حال حاضر ده‌ها هزار نفر و چند لشکر سایبری ازجمله آمریکا، اسرائیل، آل سعود، منافقان و… علیه ما فعالیت می‌کنند و یک ناتو فرهنگی به‌تمام‌معنا و یک جنگ نابرابر را شروع کرده‌اند.

کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: در اینجا جهاد مردم و حضور آحاد مردم در جبهه و در این جنگ نابرابر که در آن صدها و یا هزاران برابر ما امکانات دارند و در فضای بین‌المللی قدرت سیاسی، اقتصادی و رسانه‌ای دارند؛ مردم باید در این‌گونه مواقع مانند ابتدای انقلاب و دفاع مقدس که همه در آن شرکت کردند پشتیبان نظام و انقلاب باشیم.

وی گفت: این جنگ از جنگ ۸ ساله بسیار مهم‌تر و سخت‌تر است، چون در آن زمان مشخص بود دشمن کیست و چه کشورهایی در مقابل ما قرار دارند اما در حال حاضر همه شیاطین دست‌به‌دست هم دادند و در این شرایط علیه ما می‌جنگند، پس لازم است آحاد مردم در صف قرار بگیرند و همه خود را مجاهد و جهادگر بدانند.

محمدی بیان کرد: گام اول جهاد تبلیغ است یعنی باید در این خصوص اطلاع‌رسانی و روشن‌سازی‌های لازم را رسانه‌ها به مردم نشان دهد مثلاً اینکه درصد سواد مردم در ابتدای انقلاب چه میزان بود و در حال حاضر در چه وضعیتی قرار دارد؟ و یا آمارهای دیگر را ازنظر علمی، تکنولوژی، نظامی و … برای مردم بیان کنیم که اکنون در این مدت چقدر پیشرفت داشته‌ایم.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: دشمن در حال تلاش برای ناامید کردن مردم است، پس ما بایستی در جهاد تبلیغ امید لازم را به مردم بدهیم؛ در حال حاضر شیاطین تلاش می‌کنند که نظام گذشته را تطهیر کنند درحالی‌که رژیم سابق اصلاً تطهیر شدنی نیست پس لازم است که ما شفاف‌سازی‌های لازم را در این راستا انجام دهیم.

وی بیان کرد: در این جهاد باید قداست خانواده‌ها را حفظ کنیم زیرا شیاطین و دشمن در این حمله ناتوی فرهنگی، خانواده‌ها را نشانه گرفته است پس ضروری می‌باشد استحکام و قداست خانواده‌ها را در این راستا حفظ کنیم که یکی از مؤلفه‌های پرقدرت ما در کنار ولایت‌فقیه، نظام، اسلام و … می‌باشد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبر افلاک