عزتی گفت: 14 فروردین کلاس درس دانش آموزان به صورت حضوری برگزار می شود.

به گزارش خبر افلاک به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش، رضا عزتی اظهار داشت: تاکید وزارت آموزش و پرورش بر بازگشایی و حضوری بودن کلاس ها می باشد و دراین راستا باید مدیران را با نحوه درست بازگشایی توجیه کرده تا در۱۴ فروردین با حضور حداکثری دانش آموزان بازگشایی مطلوبی را داشته باشیم.

در ادامه نصرالله بازگیران؛ معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش لرستان نظارت را حلقه تکمیلی فرایند برنامه ریزی برای آموزش حضوری عنوان کرد و افزود: باید مدیران مدارس به صورت مطلوب اغنا شوند و در این راستا تیم‌هایی برای بازدید از مدارس توسط معاونین شهرستانها و مناطق تشکیل گردده تا بتوان در روز ۱۴ فروردین بازگشایی مطلوبی را شاهد باشیم.

وی با اشاره به ضعف برخی از دانش آموزان با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کلاس‌های حضوری بیان کرد: سعی کنیم از همکارانی که می‌خواهند به صورت جهادی همکاری کنند استفاده کنیم؛ همچنین از ظرفیت تعطیلی پنج‌شنبه مدارس استفاده کرده تا بتوان عقب افتادگی تحصیلی را جبران کرد و باید گفتمان سازی مد نظر معاونین محترم باشد و بدانیم تنها کسانی هستیم که می توانیم در حوزه کاری خود مشکلات را برطرف کنیم.

در ادامه رقیه معتمدی معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش لرستان خاطرنشان کرد: در ۲۶ ماه گذشته کلاس حضوری نداشتیم و مشکلاتی برای دانش آموزان در زمینه افت تحصیلی به وجود آمده است و طبق نظرسنجی ها از میزان مد نظر پایین تر هستیم.

وی با اشاره به بسته تحولی گویا تصریح کرد: هدف این بسته ارتقاء کیفیت آموزش جهت جبران برخی عقب افتادگی های تحصیلی می باشد؛ با تشکیل کمیته های نظارتی وهمچنین برنامه ریزی درست در ۱۴ فروردین بازگشایی مطلوبی از مدارس خواهیم داشت.

معتمدی با اشاره به الزامی بودن حضور همکاران در مدارس و همچنین رعایت پروتکل های بهداشتی و حضور و غیاب عوامل آموزشی و دانش آموزان و بیان اینکه تدریس به صورت غیر حضوری مکمل آموزش خواهد بود گفت: از روز شنبه تا چهارشنبه کلاسهای حضوری خواهد بود و سعی در این است هیچ الزامی برای لباس فرم به دانش‌آموزان نداشته باشیم و با اطلاع رسانی درست سرویس های ایاب و ذهاب مدارس احیا گردد.

وی مهمترین عنصر در زیست بوم جدید را مدیران مدارس دانسته و افزود: باید آگاهی‌بخشی درستی به مدیران داده شود؛ همچنین باید توجه داشت که شمولیت بخشنامه ها برای همه مدارس در سطح استان می باشد و مسئولیت حسن اجرای برنامه بر عهده مدیران و معاونین در ادارات می باشد.

  • منبع خبر : سفیر افلاک