معاون عمرانی استاندار لرستان با بیان اینکه برخی از دانش‌آموزان دختر این استان در مناطق محروم تا مقطع ابتدایی بیشتر نمی‌توانند تحصیل کنند، گفت: محرومیت از تحصیل دانش‌آموزان لرستان هیچ توجیهی ندارد.

به گزارش خبر افلاک، احمدرضا دالوند در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان که در سالن جهاد کشاورزی این استان برگزار شد با اشاره به نامگذاری شعار سال از  طرف مقام معظم رهبری مبنی بر تولید، دانش بنیان اشتغال‌آفرین اظهار داشت:  گام‌های اساسی باید در جهت تحقق شعار سال و پیشبرد تولید و اشتغالزایی در لرستان برداریم.

وی  با بیان اینکه آموزش‌وپرورش یکی از دستگاه‌های مهم و تأثیرگذار در کشور است، افزود:  تاثیرگذاری آموزش‌وپرورش  به این جهت است که شهدا، مدیران ارشد لرستان و مسئولان نظام در این دستگاه‌ها آموزش پیدا کردند و امروز  هر کدام در حال خدمت به نظام و انقلاب هستند.

معاون عمرانی استاندار لرستان عنوان کرد: آموزش‌وپرورش یکی از زیرساخت‌های اساسی و مهم در بحث فرهنگ جامعه و به‌تبع این استان است، اما در این استان با چالش‌های متعدد فرهنگی مواجه هستیم که کار را برای مدیریت لرستان سخت می‌کند.

وی با بیان اینکه امروز باید بسیاری از موضوعات اساسی از آموزش‌وپرورش شروع شود، بیان کرد: فرهنگ‌سازی را باید از همان مقطع ابتدایی شروع کنیم و تربیت اسلامی و چگونه زندگی‌کردن را به‌عنوان یک موضوع مهم  واساسی در دستور کار قرار بدهیم.

دالوند با اشاره به یکی از بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه  بزرگ‌ترین سرمایه هر مملکت نیروی انسانی کارآمد است، گفت: بنا بر گفته مقام معظم رهبری نیروهای انسانی کارآمد باید در آموزش‌وپرورش تربیت شوند.

معاون عمرانی استاندار لرستان سبب بسیاری از ناهنجاری‌های جامعه را عدم توجه تربیت اسلامی در مدارس دانست و خاطرنشان کرد: فرهنگیان هنوز علی‌رغم زحمات با مشکلات معیشتی و رفاهی روبه‌رو هستند.

دالوند اظهار داشت: فرهنگیان باید آرامش داشته باشند تا تمام توجه‌شان به تعلیم و تربیت دانش‌آموزان باشد و هیچ‌گونه دغدغه معیشتی نداشته باشند.

وی با بیان اینکه توجه ویژه به مناطق محروم از مهم‌ترین اهداف دولت آیت‌الله رئیسی است، افزود: بنده هیچ‌گاه فکر نمی‌کردم در دو ساعت فاصله از مرکز استان لرستان در منطقه تخت‌چان مردمی هنوز در وضع بسیار نامناسب زندگی می‌کنند و دانش‌آموزان دختر این منطقه تا مقطع ابتدایی بیشتر نمی‌توانند تحصیل کنند.

معاون عمرانی استاندار لرستان با تأکید به اینکه وجود مناطق محروم و محرومیت از تحصیل دانش‌آموزان مناطقی همچون تخت‌چان  برای ما مسئولان هیچ توجیهی ندارد، عنوان کرد: باید یکی از مسائل و موضوعات مهم آموزش‌وپرورش این استان توجه به تحصیل دانش‌آموزان مناطق محروم باشد.

وی با بیان اینکه لرستان در بحث زیرساخت‌ها مشکل اساسی دارد، بیان کرد: حدود ۱۷٫۵ میلیارد مکعب آب در این استان تولید ولی ۱۲٫۵ میلیارد مکعب از این آب از خارج می‌شود و این موضوع سبب شده‌است تا در تابستان شاهد چالش  تأمین در آب آشامیدنی و کشاورزی لرستان باشیم.

دالوند با تأکید به اینکه مرکز لرستان به شبکه ریلی متصل نیست، گفت: فرصت  خدمت برای مسئولان بسیار کم است، این استان نیاز به کار جهادی و شبانه‌روزی دارد،  کسانی که مسئولیت می‌پذیرند باید شبانه‌روز کار کنند تا بتوانیم دِین خود را به مردم این استان ادا کنیم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم