استاندار لرستان گفت: تأمین آب کشاورزان این استان یکی از مهم‌ترین نیازهای لرستان است که باید توسط وزارت نیرو به‌صورت ویژه مورد حمایت قرار بگیرد.

به گزارش خبر افلاک ، فرهاد زیویار شامگاه جمعه  در دیدار با معاون وزیر نیرو که در دفتر استاندار لرستان برگزار شد در جمع خبرنگاران با اشاره به قابلیت و توانمندی این استان برای تبدیل‌شدن به یکی از مهم‌ترین قطب‌های کشاورزی کشور، اظهار داشت: لرستان به‌‌واسطه برخورداری از اراضی کشاورزی وسیع، حاصل‌خیز و هم‌چنین ذخایر و منابع آبی مناسب می‌تواند به یکی از مهم‌ترین قطب‌های کشاورزی کشور تبدیل شود.

وی افزود: لرستان با توجه به میزان بارش‌ها برای تأمین آب شرب و کشاورزی نیازمند توجه خاص وزارت نیروست و در صورت تامین آب کافی می‌تواند به مهم‌ترین قطب کشاورزی در کشور تبدیل شود.

استاندار لرستان با بیان اینکه بخش عمده درآمد این استان از کشاورزی است، عنوان کرد: تأمین آب کشاورزان یکی از مهم‌ترین نیازهای لرستان است که باید توسط وزارت نیرو به‌صورت ویژه مورد حمایت قرار بگیرد.

حیدری معاون وزیر نیرو نیز با اشاره به جدیت استاندار لرستان در رابطه با پیگیری پروژه‌های آبی این استان گفت: وزارت نیرو توجه ویژه‌ای به  موضوع تامین آب  لرستان دارد و آن را در اولویت کارها در سال جدید خواهد گذاشت.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم