برای حفظ سلامتی خود و پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا بهتر است مواردی را در زمان سفر‌های نوروزی رعایت کنید.

به گزارش خبر افلاک ، سفر‌های نوروزی همزمان با کاهش آمار ابتلا به فوت شدگان کرونا و مرگ و میر‌ها کاهش یافته است؛ بنابراین برای درمان ماندن از ابتلا به ویروس کرونا رعایت چند نکته کلیدی امری لازم و ضروری خواهد بود.

به همراه داشتن کمى عسل طبیعى و رب انار در سفر مفید است.

هر روز صبح ناشتا کمى آب جوش و عسل میل کنید تا علاوه بر تقویت و پاکسازى دستگاه گوارش، از بروز سرماخوردگى نیز پیشگیرى کنید.

اگر به مناطق گرمسیر مسافرت می‌کنید، بهتر است از شربت‌های ترش از جمله رب انار استفاده کنید.

اگر خاکشیر همراه خود داشته باشید، میتوانید به شربت عسل خود یک قاشق غذا خوری خاکشیر اضافه کنید تا از بروز یبوست نیز جلوگیرى شود.

ریختن آب لیموترش تازه، آب نارنج و … روى غذا‌ها (به ویژه غذا‌های چرب) از بروز ناسازگارى هاى غذایى جلوگیرى میکند.

در صورت بروز گلودرد، گلو را با آب ولرم، کمى نمک و کمى سرکه یا آب لیموترش تازه غرغره کنید.

مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت افزود: در ایام توروز مراقب ساعت خواب، نوع تغذیه و آداب خوردن آن و سایر اصول شش گانه سبک زندگی باشید.

برای پیشگیری از افزایش آمار ابتلا به کرونا نیاز به همراهی و مشارکت جدی مردم داریم.

مراقبت‌ها و رعایت شیوه نامه‌ها مانند حفظ فاصله اجتماعی و زدن ماسک باید به صورت جدی ادامه یابد، تا حد امکان دید و بازدید‌ها مجازی باشد، در صورت بروز کوچکترین علامت از رفتن به میهمانی و مسافرت خودداری شود، ضمن اینکه حتما قبل از سفر یا دید و بازدید‌های نوروزی دوز دوم و سوم واکسن کرونا تزریق شود.

در سفر‌های نوروزی گاهی سبک زندگی از حالت عادی و طبیعی خارج می‌شود که سبب تضعیف سیستم ایمنی بدن می‌شود لذا در این ایام باید حواسمان به ساعت خواب، نوع تغذیه و آداب آن و سایر اصول شش گانه سبک زندگی باشد.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان