چه سنت زیبا و دلنشینی است که سال نو را کنار مردان بی‌ادعایی سپری کنی که نامشان برای همیشه در تاریخ استان لرستان ماندگار شده است.

به گزارش خبر افلاک ، لحظه سال تحویل برای ما ایرانی‌ها همیشه یک نقطه شروع است،  شروع سال جدید که معمولاً همراه است با بستن عهدها و پیمان‌هایی با خودمان البته همه این‌ها را قطعا باید از خدا بخواهیم نه از بندگان خدا، همین‌ها باعث می‌شود تا جمع زیادی از مردم لحظه سال تحویل را در اماکن متبرکه باشند، حرم امام رضا(ع) که قلب تپنده ایران است، حرم حضرت معصومه(س)، حرم شاهچراغ(ع)، حرم امامزادگان مختلف در اقصی نقاط شهرها، گلزارهای شهدا، مناطق عملیاتی دفاع مقدس و البته حرم شهدای گمنام که عجیب با مشتاقان پیوند خورده‌‌ است.

چه زیباست عشق  جوانان خرم‌آباد در کنار قبور شهدا و سفره هفت‌سینی که با هر سینش ارادتشان را به آرمان‌های امام خمینی(ره) و دلاوری‌های  وانان دیروز شهرشان  را  به تصویر می‌کشند.

امروز همت جوانان خرم‌آبادی، می‌شود سنت همیشگی‌مان وبا برپایی مراسم آغاز سال نو در کنار مزار شهدا برای همه دلدادگان مسیر عشق تکرار یاد مردان بی ادعای حماسه‌ها و ایستادگی‌ها مرور شود.

گلزا شهدای خرم آباد ، مکانی مقدس است که وادی عشق‌های الهی شده و قرارگاه مادرانی غریب که سالهاست با اشک دیده، غباراز سنگ مزارفرزندشان شسته اند و پدرانی که با گذشت تاریخ سنگ مزارفرزندانشان، قامتشان شکسته است و قدشان خمیده است.

اینجا وعدگاه عاشقان است، تکه ای از بهشت، سرزمینی نورانی در دل همه خوبی ها ، و حالا در لحظه تحویل سال ۱۴۰۱

خیل کثیری  از مردم و جوانان شهید پرور و ولایت مدار همراه شهدا این گلزار زمزمه  کردند 

یا مقلب القلوب و الابصار

یا مدبر اللیل و النهار

یا محول الحول و الاحوال

حول حالنا الی احسن….. (اللهم ارزقنا توفیق طاعتک و شهاده فی سبیلک)

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم