این روزها کالاهای اساسی در بازار به وفور یافت می شود، مردم این روزها دغدغه ای برای تهیه این اقلام ندارند و با گشتی در بازار هر آنچه که نیاز روزهای نوروز باشد، به راحتی یافت می شود.

به گزارش خبر افلاک ، هر ساله در اسفندماه خرید اقلام شب عید و کالاهای اساسی افزایش می یابد و مردم خود را برای ایام نوروز و پذیرایی از مهمانان این ایام آماده می کنند، رونق دستفروشی در کنار خیابان، حراج کالاها در واپسین روزهای سال، ماهی های پرجنب و جوش در تنگ های بلور و همهمه بازار، رسیدن سال جدید را مژده می دهند.

خریدهای نوروز و شلوغی بازار، بخشی از هیجان رسیدن فصل بهار است که همه در تدارک سال جدید هستند و این روزها نبض بازار بسیار تند می زند و هر چه به ساعتهای پایانی سال نزدیک می شویم، شلوغی بازار بیشتر می شود.

شلوغی بازار نشان می دهد که همه به استقبال بهار می روند، طی دو سال گذشته با شیوع بیماری کرونا، استقبال از بهار رنگ و بویی نداشت و بی تدبیری دولت قبلی، مشکلات زیادی را برای توزیع کالاها در این ایام ایجاد کرد.

این روزها کالاهای اساسی در بازار به وفور یافت می شود، از روغن و شکر و برنج گرفته تا گوشت و مرغ و میوه، مردم هم این روزها دغدغه ای برای تهیه این اقلام ندارند و با گشتی در بازار هر آنچه که نیاز روزهای نوروز باشد، به راحتی یافت می شود.

توزیع گوشت مرغ سه برابر شد

سیروس ابراهیمی معاون امور اقتصادی استانداری لرستان اظهار داشت: از چند ماه قبل رصد بازار و برنامه ریزی برای شب عید آغاز شد که چندین جلسه ستاد تنظیم بازار برای تهیه و توزیع اقلام اساسی برگزار گردید.

وی افزود: امسال به دلیل برداشته شدن موانع و محدودیت های کرونایی، خریدهای نوروزی در بخش های مختلف بازار افزایش یافته که علاوه بر برقراری مسافرتها، هتل ها و رستورانها هم وارد چرخه شده و فعالیت خود را افزایش داده اند.

معاون اقتصادی استانداری لرستان تصریح کرد: در همین راستا با توجه به افزایش تقاضا برای گوشت مرغ، حدود ۴۰۰ تن تولید شد در حالی که در روزهای عادی نیاز روزانه بازار استان ۱۵۰ تن است ولی میزان تولید افزایش یافته تا کمبودی در این راستا وجود نداشته باشد.

ابراهیمی عنوان کرد: علاوه بر تهیه و توزیع مرغ گرم، مرغ منجمد هم به اندازه کافی ذخیره سازی شده تا در صورت نیاز وارد بازار شود.

وی بیان کرد: همچنین توزیع برنج تایلندی و پاکستانی در دستور کار است که به اندازه نیاز بازار وارد شده و مشکلی در تامین کالاهای اساسی در بازار وجود ندارد.

معاون اقتصادی استانداری لرستان خاطر نشان کرد: امسال ۶۰۰ تن میوه شب برای استان در نظر گرفته شده که هم اکنون با نرخ دولتی در بازار عرضه می شود.

توزیع ۴۶۰۰ تن کالای اساسی در لرستان

حجت بیرانوند رئیس اداره غله لرستان اظهارداشت: در راستای تنظیم بازار کالاهای اساسی ایام پایانی سال تاکنون مقدار چهار هزار و ۶۰۰ تن برنج و شکر در سطح استان با نرخ مصوب توزیع شده است که شامل هزار و ۸۴۰ تن شکر  و دو هزار و ۷۶۰ تن برنج وارداتی بوده است.

وی افزود: توزیع این اقلام تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد و ذخیره سازی به اندازه کافی صورت گرفته که هم اکنون کمبودی در این راستا وجود ندارد.

رئیس اداره غله لرستان تصریح کرد: برنج هندی هر کیلوگرم برای مصرف کننده ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان، برنج تایلندی هرکیلوگرم ۱۲ هزار و۵۰۰ تومان و شکر هم نیز ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان عرضه می شود.

بیرانوند گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون هشت هزار و ۷۰۰ تن برنج و هفت هزار تن شکر در استان توزیع شده و هیچگونه محدودیتی در بازار نداریم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک