معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با اشاره به لزوم وحدت بین گفتمان‌های مختلف در این استان گفت: لرستان با وجود منابع خدادادی و نیروی انسانی کارآمد رتبه اول بیکاری در کشور را دارد.

به گزارش خبر افلاک ، بهرام ستاری در مراسم تودیع و معارفه فرماندار این شهرستان که در سالن آمفی‌تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کوهدشت برگزار شد اظهار داشت: در یک نظام مردم‌سالاری دینی که برمبنای اراده ملت شکل گرفته تغییر در مدیریت‌ها امری مرسوم است.

وی افزود: همه ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران در پس‌ از شکل‌گیری انقلاب اسلامی توسط مردم تعیین شده و گردش نخبگان به عنوان یک امر پذیرفته‌ شدنی در تمام حکومت‌ها ضروری و مرسوم است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با اشاره به نقش جهاد تببین عنوان کرد: در این جهاد، جهاد به‌عنوان یک امر تلاشگر در راستای نیل به حقوق مردم و دفاع از ارزش‌های دینی قلمداد شده‌ است.

وی بیان کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران به افرادی خدمت‌گزار نیاز دارد و تمام زیرساخت‌ها در این کشور برای تفکر خدمت‌گزاری به‌صورت عینی شکل گرفته‌ است.

ستاری با اشاره به تغییر زیرساخت‌های شهری و روستایی در لرستان نسبت به قبل و بعد از انقلاب گفت: تنها ۲۵ روستای این استان در قبل از انقلاب اسلامی برق‌دار بوده و هیچ شهر و روستایی نیز دارای جاده نبوده‌ است، اما امروز این آمار به برکت جمهوری اسلامی سیر صعودی به‌ خود گرفته‌ است.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با اشاره به نقش منابع استانی و منابع خدادادی در پیشبرد یک جامعه خاطرنشان کرد: این استان با وجود منابع خدادادی و منابع انسانی کارآمد اما رتبه اول بیکاری کشور را دارا است و باید ریشه‌های این عامل بررسی و آسیب‌شناسی شود.

وی اختلاف درونی جریان‌های مختلف را یک عامل مخل برای توسعه دانست و افزود: دولت سیزدهم به‌دنبال این است که گفتمان انقلاب اسلامی را با رویکرد شایسته‌سالاری و توانمندی توسعه دهد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با اشاره به نقش وحدت بین گفتمان‌های مختلف عنوان کرد: ما باید خواسته‌های مردم را مقدم بر خواسته‌های حزبی و شخصی قرار دهیم و باید عرصه خدمت‌گزاری را با رویکرد جهادی و انقلابی دنبال کنیم.

ستاری با بیان اینکه مدیران باید آشنا به فضای خدمت‌گزاری باشند، تأکید کرد: ما باید منت‌گذار خدمت‌گزاری به مردم باشیم و نسبت به نیازهای مردم بی‌تفاوت نباشیم.

وی افزود: هجمه‌های مختلف علیه جمهوری اسلامی ایران نتوانسته‌است که کشور ما را با چالش مردمی مواجه کند و باید هجمه اقتصادی را با انجام کار شایسته رفع کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با بیان اینکه شورای تأمین نبض تپنده هر جامعه و هر شهرستانی است، عنوان کرد: شهرستانی می‌تواند در جهت توسعه حرکت کند که هماهنگی بین نماینده، مدیران و امام‌جمعه وجود داشته باشد.

وی با تأکید به اینکه شناسایی مشکلات کوهدشت، ایجاد راهکار و رفع مشکلات جزو اساسی‌ترین اقدامات ما در این شهرستان خواهد بود، بیان کرد: توسعه کوهدشت مستلزم ارتباط‌گیری با مرکز لرستان برای پیگیری نیازهای مردم است و می‌طلبد که با هماهنگی‌های مطلوب پاسخ‌گوی نیازهای مردم این شهرستان باشیم.

بهرام ستاری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در پایان این مراسم با حفظ سمت به‌ عنوان سرپرست فرمانداری کوهدشت منصوب شد و از زحمات مجتبی بیرانوند فرماندار سابق این شهرستان تقدیر به‌عمل آمد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم