یک مقام آمریکایی در گفتگو با خبرنگار نیویورک‌تایمز تایید کرد مکانی که بامداد یکشنبه هدف موشک‌های ایران قرار گرفت یکی از مراکز آموزشی صهیونیست‌ها بود.

به گزارش خبر افلاک ، این مقام آمریکایی که نخواسته نامش فاش شود به خبرنگار نیویورک‌تایمز گفته: “ساختمانی که در اربیل مورد حمله موشکی سپاه پاسداران قرار گرفت، به‌عنوان «مرکز آموزشی اسرائیل» مورد استفاده قرار می‌گرفت.”

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز در توییتی به بازنشر اظهارات این مقام آمریکایی پرداخت و نوشت: مکانِ هدف در اربیل، مرکز آموزشی اسرائیل بود.

برخی رسانه‌های فارسی‌زبانِ بیگانه پیش از آنکه این مقام آمریکایی حمله موشکی سپاه پاسداران به مرکز موساد را تایید کند، با انتشار تصاویری مدعی شده بودند در محل اصابت موشک‌های ایران هیچگونه تاسیساتی وجود نداشته و موشک‌های سپاه بیابان‌های حومه اربیل را هدف قرار داده‌اند!

یک رسانه فارسی‌زبان که با بودجه سعودی اداره می‌شود هم تیتر زده بود: “حمله موشکی سپاه به مقر خیالی موساد در اربیل!

پیش از اذعان آمریکا به هدف قرار گرفتن مرکز موساد در اربیل، پایگاه خبری صابرین نیوز دقایقی پس از حمله گزارش داده بود که ایران یک پایگاه آموزشی پیشرفته متعلق به سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی را موشک‌باران کرد.

ساعتی پس از آن، روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که “مرکز راهبردی توطئه و شرارت صهیونیست‌ها” را با موشک‌های قدرتمند و نقطه‌زن خود هدف قرار داده و در صورتی که صهیونیست‌ها بخواهند به توطئه‌های خود ادامه دهند پاسخی سخت‌تر و ویرانگرتر دریافت خواهند کرد.

در ادامه، سخنگوی وزارت خارجه ایران هم در نشست خبری هفتگی خود گفت رژیم صهیونیستی باید بداند که ایران نسبت به تمامی نقاطی که این رژیم در آن حضور دارد، اشراف اطلاعاتی دارد و اگر ایران این‌بار این موضوع را آشکارا اعلام می‌کند به این خاطر است که پیام دقیق‌تری را به این رژیم ارسال کند.

روزنامه عبری‌زبان «یدیعوت آحارانوت» دیروز در گزارشی به قلم «یوسی یهوشع» با اشاره به هدف قرار گرفتن پایگاه رژیم صهیونیستی در اربیل نوشت سران اسرائیل از بی‌عرضگی آمریکا ترسیده‌اند و از اینکه آمریکا دیگر نمی‌تواند از مواضع اسرائیل در مقابل ایران دفاع کند، نگرانند.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان