زیویار گفت: تزریق 2 دوز واکسن کرونا، شرط سفرهای نوروزی است.

 به گزارش خبرافلاک فرهاد زیویار در جلسه ستاد مقابله با کرونا در لرستان اظهار داشت: سفرهای نوروزی و چگونگی انجام مسافرت ها از مهمترین مباحثی است که با رعایت برخی الزامات و پروتکل های بهداشتی انجام آن بلامانع خواهد بود. 

وی افزود: یکی از شروط لازم انجام سفرهای نوروزی موضوع تزریق دو دوز واکسن است که در رابطه با صحت سنجی این موضوع از سامانه های هوشمند برای شناسایی خودرو ها در ایام نوروز استفاده می گردد.

 استاندار لرستان تصریح کرد: پذیرش و اسکان مسافران در هتل ها و سایر مراکز اقامتی در ایام نوروز نیز با تزریق دو دوز واکسن و انجام تست پی سی آر امکان پذیر است.

زیویار عنوان کرد: به منظور پیشگیری از افت تحصیلی دانش آموزان، با تصمیم ستاد ملی موضوع آموزش در مدارس و سایر اماکن آموزشی کشور به صورت حضوری مطرح شد که با توجه به رنگ بندی شهرها و رعایت پروتکل های بهداشتی قابل اجرا خواهد بود. 

وی گفت: طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان شهرستان‌های خرم‌آباد، بروجرد و سلسله در وضعیت قرمز، رومشکان و چگنی در وضعیت زرد و سایر شهرستان های استان در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارند. 

استاندار لرستان با بیان اینکه روند ابتلا و بستری در استان شیب نزولی دارد افزود: متاسفانه تعداد فوتی ها بر اثر کرونا همچنان ثابت است و تعداد ۲۱ مورد مرگ در استان طی هفته گذشته به ثبت رسیده است. 

زیویار خاطرنشان کرد: از تعداد ۲۱ فوتی در هفته گذشته حدود ۱۶ نفر افراد بالای ۷۵ یا ۸۰ سال را شامل می شود و همه این افراد دارای بیماری‌ زمینه ای بوده یا واکسن تزریق نکرده اند. 

وی تاکید کرد: در بحث همه گیری کرونا افرادی که واکسن تزریق نکرده، دارای بیماری زمینه‌ای بوده یا سالمند هستند کاملاً در معرض خطر قرار دارند و ضرورت دارد تکمیل روند واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی به طور ویژه مد نظر خانواده ها قرار داشته باشد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک