طبق آخرین آمار جهانی در شبانه‌روز گذشته بیش از یک میلیون و ۸۹۳ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و ۶ هزار و ۴ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرافلاک ؛ بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا صبح امروز ۴۵۵ میلیون و ۵۸۱ هزار و ۱۸۶ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۶ میلیون و ۵۸ هزار و ۸۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۳۸۹ میلیون و ۲۵۴ هزار و ۳۶۵ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۳۹ هزار و ۵۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۸۱ میلیون و ۱۵۴ هزار و ۹۶۰ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۹۹۳ هزار و ۴۴ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۴ هزار و ۱۹۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۲ میلیون و ۹۸۷ هزار و ۸۷۵ مبتلا رسیده است، در این کشور تاکنون ۵۱۵ هزار و ۸۳۳ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۵۵ هزار و ۲۱۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۹ میلیون و ۳۰۵ هزار و ۱۱۴ مبتلا رسیده است، در این کشور تاکنون ۶۵۴ هزار و ۶۱۲ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌‌اند.

کشورهای فرانسه، انگلیس، روسیه، آلمان و ترکیه نیز به‌ترتیب با ۲۳ میلیون و ۳۸۱ هزار و ۲۷۹, ۱۹ میلیون و ۵۳۰ هزار و ۴۸۵, ۱۷ میلیون و ۲۴۲ هزار و ۴۳, ۱۶ میلیون و ۸۸۱ هزار و ۹۴۸ و ۱۴ میلیون و ۵۱۳ هزار و ۷۷۴ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای ایتالیا با ۱۳ میلیون و ۲۶۸ هزار و ۴۵۹ مبتلا و اسپانیا نیز با ۱۱ میلیون و ۲۲۳ هزار و ۹۷۴ هزار نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۵۵ میلیون و ۷۵۷ هزار و ۳۷۳, ۴۲ میلیون و ۴۳۱ هزار و ۵۱۳ و ۲۷ میلیون و ۵۵۶ هزار و ۵۹۸ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم