نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: وزیر کار آقای عبدالملکی در روز ۱۹ آذر و در حضور خبرگزاری‌ها و رسانه‌های لرستان اعلام کرد که ۴۰ تا ۶۰ هزار شغل در استان ایجاد می‌شود که انتظار می‌رود این وعده با برنامه ریزی مناسب محقق شود.

به گزارش خبرافلاک ، سید احمدرضا شاهرخی شب گذشته در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه لرستان که با حضور وزیر کشور برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار کرد: بر اساس روایتی از رسول اکرم(ص)، کار امت به سرانجام نمی‌رسد مگر به دست علما و امرا که در این جلسه هم علما و هم کارگزارن حضور دارند.

وی خاطرنشان کرد: آنچه از ائمه معصومین یاد گرفته‌ایم، در این مسیر شجاعت، مجاهدت مستمر و خستگی ناپذیر بودن لازم است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه عدم تنطیم بازار در سطح کلان یک امر عمومی است، افزود: باید دولت با کار کارشناسی و علمی و به کمک قوای دیگر این مسئله را حل نماید.

شاهرخی بیان داشت: وزارت کشور و شخص وزیر از جایگاه حقیقی و حقوقی خاصی برخوردار است و می‌تواند در جهت برنامه‌های ارائه‌ شده در این جلسه گام‌های اساسی را بردارد.

وی با بیان اینکه راه‌های برون رفت از مشکلات لرستان در وزارت مورد بررسی قرار گیرد و برای آن‌ها راه‌حلی پیشنهاد شود، افزود: در دولت قبل با وزرای بسیاری ملاقات و گفت‌وگو کردیم، سند پیشران توسعه استان تنظیم شد و مقرر گردید دبیرخانه‌ای تشکیل شود تا مشکلات استان دنبال و حل گردد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به سخنان ریاست جمهوری طی سفر به لرستان در خصوص اشتغال و رفع بیکاری د این استان، یادآور شد: تحقق این مهم با ۷ دهم درصد اعتبار بانکی امکان ندارد، بنابراین تشکیلات شستا و سرمایه‌گذاری‌های دولتی را در استان می‌طلبد.

شاهرخی تصریح کرد: وزیر کار آقای عبدالملکی در روز ۱۹ آذر و در حضور خبرگزاری‌ها و رسانه‌های لرستان اعلام کرد که ۴۰ تا ۶۰ هزار شغل در استان ایجاد می‌شود که باید عملیاتی گردد و نیازمند فراهم کردن مولفه‌ها و زیرساخت‌ها است.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۰ میلیارد تومان صنایع راکد در استان وجود دارد، گفت: باید برنامه اساسی کوتاه، میان و بلند مدت برای این موضوع دیده شود.

امام جمعه خرم‌آباد اظهار داشت: مردم از مدیران دستگاه‌‌های اجرایی انتظار دارند که طی یک سال در بخش اقتصادی، ایجاد اشتغال، کاهش تورم و بیکاری چه کارهایی انجام شده و به صورت شفاف رسانه‌ای شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس