مدیرکل کمیته‌ امداد لرستان با اشاره به پرداخت تسهیلات به ۶ هزار مددجوی زیرپوشش این نهاد در این استان گفت: بیش‌از ۲ هزار و ۶۰۰ خانواده از مددجویان کمیته‌ امداد لرستان خودکفا شده‌اند.

به گزارش خبر افلاک ، جلال شیخ‌پور  اظهار داشت: ۸ هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی برای مددجویان کمیته‌ امداد روز گذشته در سطح کشور با حضور رئیس‌جمهور افتتاح شد که از این تعداد ۴۷۵ واحد مسکونی مختص به استان لرستان است.

وی با اشاره به برگزاری جشن خودکفایی ۵۴ هزار خانواده کمیته‌ امداد در کشور افزود: ۲ هزار و ۶۲۷ خانواده از این تعداد مختص به مددجویان کمیته‌ امداد لرستان است که با کمک ارائه تسهیلات خودکفا شده‌اند.

مدیرکل کمیته‌ امداد لرستان با اشاره به اینکه این استان در اجرای طرح امداد هوشمند و کارآمد به‌عنوان استان اول کشور انتخاب شده‌است، عنوان کرد: خدماتی که در این طرح به مددجویان ارائه می‌شود به صورت برخط است که در این طرح نیاز حقیقی خانواده‌ها شناسایی شده و نیز عدالت در توزیع کالاها محقق شده‌است.

وی بیان کرد: کمیته‌ امداد لرستان از ابتدای امسال هزار و ۲۰۰ مسکن را تحویل مددجویان داده و هم‌چنین به ۶ هزار مددجو نیز تسهیلات ارائه شده که در پی آن ۹ هزار شغل ایجاد شده‌است.

شیخ‌پور گفت: ۲۷۰ میلیارد تومان تسهیلات از ابتدای امسال تاکنون به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد لرستان پرداخت شده‌است که اعتباری نیز در اختیار بانک‌هاست که تا پایان امسال در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

مدیرکل کمیته‌ امداد لرستان خاطرنشان کرد: اشتغال‌های ایجادشده توسط کمیته‌ امداد این استان از طریق پرداخت تسهیلات و استفاده از بسته‌های تشویقی کارفرمایی‌ست که در این طرح به‌ازای جذب هر نیرو از مددجویان ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات به کارفرمایان پرداخت می‌شود.

شیخ‌پور با اشاره به برگزاری جشن نیکوکاری در لرستان اظهار داشت: جشن نیکوکاری با حضور ۲۷۲ مرکز نیکوکاری و ۲۴ پایگاه امداد طی سه روز در سطح مصلاها و مدارس این استان برگزار شده‌است.

انتهای پیام/ 

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم