مدیرکل بازرسی لرستان بر لزوم زیباسازی و ساماندهی ورودی شهرها، برای پذیرایی از مسافران نوروزی تاکید کرد و گفت: زیرساخت‌های لازم برای پذیرایی از میهمانان نوروزی در لرستان فراهم شود.

به گزارش خبر افلاک، سعید رازانی صبح امروز در جلسه‌ای که با محوریت بررسی مشکلات بام لرستان و ساماندهی ورودی‌ها و مبلمان شهرستان خرم‌آباد برای پذیرایی از میهمانان نوروزی برگزار شد، اظهار داشت: لرستان با داشتن جاذبه‌های متنوع تاریخی و طبیعی، ظرفیت‌های فراوانی برای پذیرش مسافران نوروزی دارد و بسیاری از مسافران از محورهای مواصلاتی استان عبور می‌کنند.

وی با اشاره به ظرفیت گردشگری بام لرستان بر لزوم توجه به مشکلات این مکان گردشگری تاکید کرد و افزود: تامین روشنایی و نورپردازی مسیر بام لرستان تا قبل از عید نوروز توسط شرکت توزیع نیروی برق لرستان انجام می‌شود کمااینکه حفاظت و نگهداری آن بر عهده منابع طبیعی است.

مدیرکل بازرسی لرستان بابیان اینکه  گشت‌های کلانتری در بام لرستان به ویژه در ایام نوروز باید بیشتر شود عنوان کرد: شرکت آبفا لرستان، آب شرب مورد نیاز برای بام لرستان را با استقرار تانکرهای سیار تامین کند از طرفی سطل‌های زباله نیز در مسیرهای تجمع مسافران در بام لرستان قرار داده شود. 

وی با تاکید بر لزوم جمع‌آوری نخاله‌های ورودی بام لرستان و انجام لکه‌گیری مسیرهای منتهی به بام لرستان  تاکید کرد بیان کرد: شهرداری خرم‌آباد موظف است که قسمت‌هایی از مسیر بام لرستان را که دچار ریزش شده است را تسطیح و محیط پیرامون ساختمان شورای اسلامی شهر خرم‌آباد را ساماندهی کند.

رازانی با اشاره به اینکه  باید زیرساخت‌های لازم برای پذیرایی از میهمانان نوروزی در لرستان فراهم شود گفت: ساماندهی ورودی مرکز استان در سه محور ورودی‌ خوزستان، بروجرد و الشتر برای پذیرایی از میهمانان نوروزی ضروری است. 

 وی تصریح کرد: ساماندهی ورودی شهرها در محدوده شهری بر عهده شهرداری و خارج از حوزه استحفاظی شهری، بر عهده راهداری است.

مدیرکل بازرسی لرستان  بر لزوم نورپردازی و تامین روشنایی ورودی‌های مرکز استان تاکید  و خاطرنشان کرد: در ورودی‌های سمت خوزستان، بروجرد و الشتر، خاموشی‌ وجود دارد که این مشکل باید حل شود. 

وی اظهار داشت: شهرداری خرم‌آباد با همکاری راهداری علاوه بر لکه‌گیری مسیرهای اصلی نسبت به رنگ‌آمیزی سرعت‌‌گیرها اقدام و راهداری نیز تابلوهای هشدار وجود سرعت‌گیر را نصب کند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم