معاون استاندار لرستان با بیان اینکه اهالی محله‌های حاشیه‌ای از سرمایه‌های کشور هستند که همواره پای نظام ایستاده‌اند، گفت: باید برنامه‌ ریزی کنیم تا حاشیه‌های به حاشیه رفته را به شهر بازگردانیم و مشکلات این مناطق را مرتفع سازیم.

به گزارش خبرافلاک ، بهرام ستاری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان عصر امروز از محله حاشیه‌نشین کوی علی‌آباد در خرم‌آباد بازدید میدانی کرد و در جریان مشکلات این محله محروم قرار گرفت.

ستاری در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران گفت: فراز و نشیب‌های دولت های گذشته بدبینی‌هایی در جامعه به وجود آورده است که ناشی از بد عمل کردن و به موقع عمل نکردن بوده است.

وی با بیان اینکه باید حاشیه‌های به حاشیه رفته را به شهر باز گردانیم و شرایطشان را درست کنیم، افزود: برای ساماندهی مناطق حاشیه‌ای نسخه‌های ویژه در نظر خواهیم گرفت.

معاون استاندار لرستان عنوان کرد:دولت سیزدهم پای کار خواهد آمد تا مناطق حاشیه‌ای ساماندهی شوند و این نوع بازدیدها که امروز انجام دادیم در کوتاه مدت باید نتیجه بخش باشد. 

وی خاطرنشان کرد: در این راستا شورایی متناسب، با حضور تمام عوامل تصمیم گیرنده برای ساماندهی مناطق حاشیه ای تشکیل خواهد شد.

ستاری اظهار کرد: چیزی که برای ما مهم است این بوده که مردم مناطق محروم که سرمایه‌های کشور هستند را به فضایی برسانیم که در بلند مدت در رفاه باشند و مشکلات آنها برطرف شود. 

وی به حل مشکل مسکن در بافت‌های فرسوده اشاره کرد و گفت: میشد از مسکن مهر و جهش مسکن و مسکن ملی برای از بین بردن بافت فرسوده و ساماندهی مناطق حاشیه‌ای استفاده کرد که در این راستا در مسکن ملی در دولت سیزدهم برنامه ریزی خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان یادآور شد: برای منازل بافت‌های فرسوده باید سند صادر شود تا بتوان به شکل مناسب به آنها کمک کرد. باید در پایان دو سال شاهد یک تحول در مناطق حاشیه‌ای باشیم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس