امیری گفت: اوکراین، چوب اعتماد به غرب را خورد و سرنوشتی مانند لیبی و افغانستان را برای این کشور رقم زد.

به گزارش خبرافلاک ، امیر علی حیدر امیری با اشاره به جنگ اوکراین و روسیه، اظهار داشت: اوکراین مانند خیلی از کشورها از اول به آمریکا و غرب اعتماد کرد و امروز نتیجه اعتماد به غرب را می بیند که چگونه رو دست خورده است.

وی افزود: کشورهایی مانند لیبی، عراق و افغانستان را دیدیم که چگونه چوب اعتماد به غرب را خوردند و امروز اوکراین سرنوشتی مانند این کشورها را دارد، تلاش غرب این بود که در صورت حمله روسیه به اوکراین، از این کشور حمایت کنند اما غرب و آمریکا به دلیل ذات پلیدی که دارند تا زمانی از یک کشور حمایت می کنند که منافعشان تامین شود و در غیر این صورت حمایت، معنایی ندارد.

تحلیلگر مسائل سیاسی تصریح کرد: غرب هیچگاه خود را فدای دوستان و متحدانش نکرده و در این میان زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین که فردی غربگراست امروز متوجه اعتماد به غرب شده که چه نتیجه ای برای او و کشور اوکراین داشته است.

امیری عنوان کرد: زلسنکی ابتدا به اعتماد غرب وارد شد اما حمایت آمریکا و غرب از او در حد یک حرف بوده مثلا بایدن می گوید جنگ سایبری را علیه روسیه در نظر دارد اما قطعا شخصیتی مانند پوتین که اینگونه حمله می کنند، فکر احتمال حملات سایبری را کرده و زیرساخت هایش را به گونه ای فراهم و آماده نموده که این حملات اثری نداشته باشد.

وی با بیان اینکه پوتین خوی استکباری غرب را به خوبی می داند، بیان کرد: به نظر می رسد پوتین حساب شده وارد میدان شده و احتمال می رود که روسیه، اوکراین را اشغال کند و با کنار زدن رییس جمهور صهیونیست غربگرا، یک نفر از نیروهای خود را مستقر و با برگزاری انتخابات، یکی از طرفداران و متحدان روسیه را به عنوان رئیس جمهور مستقر کند.

تحلیلگر مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: در صورتی زلسنکی می تواند از سقوط این کشور جلوگیری کند که با رئیس جمهور روسیه دیدار کند و تضمین دهد که جنگ افزاهای را از منطقه خارج و عضو ناتو نمی شود، اما اگر رئیس جمهور اوکراین به امید غرب بنشیند، غرب هیچ حمایتی از او نخواهد کرد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک