درستی گفت: حذف ارز نیمایی برای تلفن‌های همراه بالای ۶۰۰ دلار بر روی دیگر تلفن‌ها نیز اثرگذار است و قیمت آنها را نیز افزایش می‌دهد.

به گزارش خبر افلاک ، ابراهیم درستی اظهار داشت: قیمت تلفن همراه وابسته به قیمت دلار است و واردات آن با ارز نیمایی صورت می‌گرفت ولی اخیراً مطرح‌شده است که واردات تلفن‌های همراه برای تلفن‌های بالای ۶۰۰ دلار باید با ارز آزاد صورت بگیرد و دیگر ارز نیمایی به آن تخصیص داده نمی‌شود.

وی افزود: اعلام کردیم با حذف ارز نیمایی برای تخصیص این مدل تلفن‌ها، قطعاً روی تلفن‌هایی باقیمت‌های دیگر نیز تأثیرگذار است.

رئیس اتحادیه موبایل و لوازم الکترونیکی عنوان کرد: با توجه به وجود شیوع بیماری کرونا تلفن همراه ضرورتی برای خانواده‌ها محسوب می‌شود؛ در حال حاضر بازار تلفن همراه آرام است و کالا در آن به‌وفور وجود دارد امیدواریم هرچه جلوتر پیش برویم وضعیت نیز بهتر شود.

وی تصریح کرد: مسئولان ذی‌ربط در این بازار دخالت‌های بی‌ربط نکنند که این بازار نیز ملتهب نشود چون بازار تلفن همراه تنها بازاری است که در بخش ارز نیمایی هیچ‌گونه تخلفی نداشته است و تجار، واردکنندگان و انجمن حمایت‌کنندگان نیز نهایت همراهی را داشتند‌، امیدواریم از این به بعد نیز بازار بهتری داشته باشیم.

درستی بابیان اینکه ۲۵ درصد تقاضا مردم برای تلفن‌های بالای ۶۰۰ دلار است، گفت: حذف ارز نیمایی برای تلفن‌های همراه بالای ۶۰۰ دلار بر روی دیگر تلفن‌ها نیز اثرگذار است و قیمت آنها را نیز افزایش می‌دهد.

رئیس اتحادیه موبایل و لوازم الکترونیکی بیان کرد: مسئولان این را مدنظر داشته باشند که تلفن همراه جزء سبد خانوار است و خانواده‌ها به آن نیاز دارند و ما باید کاری کنیم که اقشار معمولی و آسیب‌پذیر و حتی کارمندان در این حوزه آسیب نبینند چون بسیاری از افراد برای خرید یک تلفن ۵ میلیون تومانی چندین ماه باید پس‌انداز داشته باشند، درحالی‌که این افزایش قیمت برای کسانی که ۴۰_۵۰ میلیون تومان پرداخت می‌کنند عددی نیست و افرادی که تلفن‌های بیش از ۶۰۰ دلار را  خریداری می‌کنند در صورت افزایش قیمت بازهم خریدار هستند و مشکلی برای خرید آن ندارد.

وی با اشاره به‌ضرورت توجه به اقشار آسیب‌پذیر جامعه، گفت: تا پایان سال وضعیت آرامی را شاهد خواهیم بود امیدواریم بازار ارز نوسانات وضعیت مناسبی داشته باشد زیرا بازار تلفن همراه کاملاً وابسته به بازار دلار است تا همه بتوانند در آن فعالیت داشته باشند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک