شهید توکل مصطفی زاده با راه اندازی کتابفروشی الفتح خرم آباد در اوایل انقلاب و رساندن کتب مذهبی به دست مردم جبهه ای فرهنگی علیه نشریات منافقین و گروهک ها به پا کرد.

به گزارش خبرافلاک در روزهای سخت صیانت از انقلاب پیر خمین (ره) کم نبودند جوانان با صلابت کم سن و سال، اما برخوردار از روح بلند و بی انتهایی که ازجان خود به عنوان بالاترین سرمایه ی زندگی گذشتند و ثروت ، عیش و نوش فراوان خود را به مثابه ی متاعٌ قلیل دیدند تا حکومت اسلامی نوپای امام (ره) که به دنبال حکومت پیغمبر(ص) و اهل بیت (ع) تأسیس شد جاودان بماند.

شهدای با غیرت دوران انقلاب وهشت سال دفاع مقدس خواهان رساندن فریاد اسلام ، دفاع از مظلوم و مستضعف و مبارزه با ظلم و استکبار در سرتا سر جهان بودند؛ انقلاب بت شکن خمین (ره) را مختص به خود نمی دیدند ومی خواستند این انقلاب را به جهان صادرکنند لذا در این راه کوچکترین فعالیت دشمن در داخل و خارج کشور را زیر نظر داشتند از هجمه های فرهنگی تا نظامی و هر جا که لازم بود وارد می شدند.

سردارشهید توکل مصطفی زاده ،چمران خطه لرستان در سر کوب فتنه های خلق عرب در خوزستان  نقش فعالی داشت  به همین منظور در کنار دیگر رزمندگان به استان خوزستان رفته وبرای سرکوبی این فتنه ها در شرایطی که دولت مزدور عراق برای دامن زدن به غائله ها پول و اسلحه به این مناطق می فرستاد با دیگر همرزمانش مبارزه را ادامه می داد.

وی درکنار فعالیتهای  نظامی از کار تبلیغ غافل نبود وبه طور علنی به  فعالیت مذهبی می پرداخت ؛ شهید توکل با راه اندازی کتابفروشی الفتح خرم آباد و رساندن کتب مذهبی به دست مردم جبهه ای فرهنگی علیه نشریات منافقین و گروهک ها به پا کرد.

سرهنگ پاسدار ماشاءا.. بازگیر از هم رزمان شهید توکل مصطفی زاده ، وی را سرمایه گذارِ فرهنگی استان در اوایل انقلاب دانست و اظهار داشت: شهید مصطفی زاده با راه اندازی کتابفروشی الفتحِ میدان شهدا اولین جبهه ی فرهنگی را علیه هجمه های انحرافی، دروغین و ساختگی روزنامه ها و نشریات منافقین و چریک فدائیان خلق ساماندهی و برپا کرد.

توکل مصطفی زاده

این جانباز دوران دفاع مقدس با بیان این که طلایه داری شهید در خیل کارها و اعمال برای حفظ نظام ، مختص و محدود به اوایل انقلاب نبوده است افزود: فعالیت های شهید مصطفی زاده برای پیروزی وحفظ انقلاب تا زمان شهادتش ودر دوران جنگ تحمیلی ادامه داشت، شهید در جهت مقابله با غائله هایی همچون غائله ی خلق عرب ، کردستان ،بروجرد و دورود میدان دار بود وهر جایی انقلاب نیاز داشت حضور داشت.

علی سلاحورزی ازهم رزمان شهید توکل مصطفی زاده در دوران انقلاب و دفاع مقدس در خصوص دلیل راه اندازی کتابفروشی الفتح خرم آباد در اوایل انقلاب توسط شهید مصطفی زاده عنوان کرد: کتابفروشی الفتح تنها پایگاه فرهنگی بچه های حزب الله ای در اوایل انقلاب بود که درمقابل نشریات و کتابهای انحرافی گروهک های منافقین که فکر و ذهن مردم را به بیراهه می کشاند؛ با شجاعت ،زیرکی و هزینه هایی که شهید شخصاً آن ها را تقبل کرده بود آغازبه کار کرد ، کتاب ها توسط افرادی همچون برادر شهید از کتاب فروشی های قم و تهران که نشر ومجوز اسلامی داشتند به خرم آباد می آمد و در مکان کتابفروشی الفتح در اختیار مردم قرار می گرفت ؛کتاب ها شامل کتب شهید مطهری ،آیت ا.. دستغیب ، آیت الله طباطبایی می شد.

توکل مصطفی زاده

وی تصریح کرد: بچه هایی همچون شهید مصطفی زاده به عنوان مدیران و بانیان این امر مهم جدای این که درصدد آگاهی بخشی هرچه بیش ترمردم نسبت به دسیسه های گروهک های منافق بودند تمام اهتمامشان در این راستا بود که  افکار و رفتار نویسندگان این کتب که سیاستی به همراه اسلام بود والبته همانطوری که امام (ره ) می خواستند به مردم القا کنند.

برادر شهید مصطفی زاده در خصوص مخالفت های شدید منافقین با روال کاری بچه های حزب اللهی در کتابفروشی الفتح و مقاومت وحزم بچه ها جهت سرپا نگه داشتن این کتابفروشی به خبرافلاک گفت:توکل در کنار فعالیتهای  نظامی از کار تبلیغ غافل نبود به طوری که در محیط های  ضد انقلاب به طور علنی فعالیت مذهبی داشتند و کتب مذهی را با قیمت ارزان به فروش می رساند به دنبال اینگونه فعالیت ها مورد خشم ضد انقلابیون خائن قرار گرفت وخیلی از دوستان در راه تبلیغ و رساندن این کتب و روشن کردن افکار مردم ترور شدند؛ منافقین درصدد بودند با عملیات هایی کتابفروشی را از بین ببرند اما با درایت و زیرکی شهید مصطفی زاده و شناسایی به جا و به موقع ایشان کارگذاشتن بمب و فعالیت هایی از این قبیل خنثی شد.

سلاحورزی همرزم شهید در خصوص تشابهات شهید مصطفی چمران و شهید مصطفی زاده گفت: شهید توکل از شاگردان شهید چمران بودند که با تشدید آشوب و بلوا در کردستان به دستور امام خمینی (ره ) به پاوه رفته در سرکوبی  آشوبها در این شهر نقش فعالی داشت ؛ دراولین عملیات تهاجمی سپاه به نام المهدی شرکت نمودند و در کنار شهید چمران مردانه جنگیدند ،پس از باز گشت از جبهه با توجه به موقعیت حساس کشور و فعالیت های شدید منافقان  و واقعه ی  تاسف بار۷تیر در اطلاعات سپاه مشغول شدو در کشف خانه های  تیمی  گروهگ ها در استان  های لرستان، همدان، باختران و مرکزی نقش بسزای داشت ولی مجدداً به جبهه برگشت و به عنوان نیروی اطلاعات، لشکر عاشورا در کنار شهید سعیدی و مهدی باکری  فرماندهان آن لشکر به مبارزه با دشمن پرداخت شجاعت و حضور همیشگی او جهت مبارزه و مقابله با گروهک ها، منافقین و غائله هایی که در کردستان و خوزستان به پا می شد یکی از وجه تشابهات این شهیدان است.

به گزارش خبرافلاک شهید توکل مصطفی زاده به عنوان یکی از بهترین نیروهای کارآمد وبرجسته اطلاعات- عملیات تیپ ۵۷ حضرت ابوالفضل(ع)  مشغول به کارشد ودرعملیاتهای نفوذی دربندیخان عراق پرچم پرافتخارجمهوری اسلامی را درآن مکان به اهتزاز درآورد سپس با شرکت فعالانه درشناسایی منطقه ی عملیاتی والفجر ۹وبردن نیرو به منطقه ی عملیاتی وهدایت آنها دین خود به اسلام ومسلمین را اداءنمود وسرانجام این اسوه ایمان وایثار در اوج  سادگی واخلاص درمنطقه ی سلیمانیه ارتفاعات کاتودرپاتک عملیات والفجر۹ ازناحیه ی سرمورد اصابت گلوله مزدوران بعثی قرار گرفته و در تاریخ ۶ اسفند سال ۶۴ به درجه ی رفیع شهادت نائل آمدند.

انتهای پیام/

بختیاری