فلاحوند با اشاره به برخورد با ۱۰ تور غیر مجاز گردشگری در لرستان، گفت: همزمان با ایام نوروز، نمایشگاه صنایع دستی و سوغات در استان برپا می شود.

به گزارش خبر افلاک ، اسکندر فلاحوند اظهار داشت: برنامه ریزی های لازم برای نوروز امسال انجام شده و در صورتی که ستاد مقابله با کرونا ابلاغ نماید، طبق تصمیم این ستاد برنامه های نوروز اجرایی می شوند.

وی افزود: از مدتها قبل برنامه ریزی و اقدامات لازم صورت گرفته که اگر سفرها برقرار شد بتوانیم در بخش های مختلف، پذیرای مسافران نوروزی باشیم که در این راستا آمادگی کامل را داریم.

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان تصریح کرد: اگر شرایط برای برقراری سفرها وجود داشته باشد، نمایشگاه صنایع دستی و سوغات در خرم آباد، بروجرد و دورود برپا می شود که صنایع دستی استان در این نمایشگاه در معرض دید مسافران قرار می گیرد.

فلاح وند عنوان کرد: علاوه بر این، نظارت بر جاذبه های استان لرستان در دستور کار است که نظارت بر اماکن اقامتی از ۲۵ اسفند ماه آغاز می شود.

وی با اشاره به تورهای غیر مجاز گردشگری گفت: در سال جاری۱۰ پرونده در قالب ۲۳ نفر از افراد سودجو که اقدام به تبلیغات و برگزاری تورهای غیر مجاز در فضای مجازی کرده بودند، شناسایی شدند.

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان خاطر نشان کرد: به منظور جلوگیری از فعالیت این تورها و صیانت و حفاظت از سیمای فرهنگی استان و حفظ حقوق شهروندی، این متخلفان به مراجع انتظامی و قضایی استان معرفی شده و پرونده آنان در حال بررسی قضایی می باشد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک