سرپرست آموزش‌ و پرورش استان لرستان با بیان اینکه ۷۱ هزار دانش‌آموز این استان اعلام کرده‌اند که به شبکه شاد دسترسی ندارند گفت: در جریان سفر رئیس‌ جمهور به لرستان ۵ میلیارد تومان برای خرید گوشی هوشمند دانش‌آموزان مصوب شد.

به گزارش خبر افلاک ، سید عیسی سهرابی اظهار داشت: بیش‌ از ۳۴۴ هزار نفر در ۴ هزار و ۷۱۵ مدرسه استان لرستان مشغول به تحصیل هستند.

وی به سرانه فضای آموزشی در مدارس لرستان اشاره کرد و افزود: سرانه فضای آموزشی در این استان ۵٫۲۰ درصد بوده که این رقم تقریباً برابر با میانگین کشوری‌ است.

سرپرست آموزش‌وپرورش لرستان با اشاره به اینکه ۷۱ هزار دانش‌آموز این استان در سامانه‌ای که با هدف شناسایی دانش‌آموزان فاقد وسایل هوشمند طراحی شده‌ است اعلام کرده‌اند که فاقد گوشی هستند و به شبکه شاد دسترسی ندارند، عنوان کرد: این تعداد با آمارهای به‌دست آمده از سایر روش‌ها و بررسی‌های مدیران مدارس هم‌خوانی دارد.

وی با تأکید به اینکه در دو سال اخیر هیچ دانش‌آموزی در لرستان به‌دلیل کرونا و عدم دسترسی به شبکه شاد ترک تحصیل نکرده‌ است، بیان کرد: فعالیت آموزشی مدارس این استان حتی در اوج کرونا و در مناطقی که دانش‌آموزان به گوشی هوشمند دسترسی نداشته‌اند به‌صورت حضوری و یا مکاتبه‌ای بوده‌ است و علاوه‌بر آن اطلس یادگیری برای دسترسی دانش‌آموزان به شیوه‌های مختلف آموزشی تهیه و آموزش‌های خاصی نیز متناسب با شرایط دانش‌آموزان در نظر گرفته شده‌ است.

سهرابی به نقش خیران در دسترسی دانش‌آموزان به شبکه شاد و استفاده از ظرفیت آموزش‌های مجازی اشاره کرد و گفت: خیران در دو سال اخیر بیش‌ از هزار گوشی هوشمند را برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی و بیش‌از ۴۵۰ گوشی هوشمند را برای دانش‌آموزان مقطع متوسطه خریداری کرده‌اند.

سرپرست آموزش‌وپرورش لرستان تأکید کرد: مدیران مدارس در شناسایی دانش‌آموزان محروم و توزیع گوشی‌های خریداری‌شده توسط خیرین با اولویت ایتام و دانش‌آموزان بدسرپرست در سطح مدارس این استان نقش بسیار اساسی داشته‌اند.

سهرابی اظهار داشت: امسال ۲۰۷ نفر از دانش‌آموزان دوره ابتدایی بازمانده یا ترک‌تحصیل‌‌ کرده را جذب کرده‌ایم و هم‌چنین ۴۸۸ دانش‌آموز دختر و ۵۵۱ دانش‌آموز پسر بازمانده یا ترک‌تحصیل‌ کرده از دوره‌های متوسطه اول و دوم را جذب کرده‌ایم که این دانش‌آموزان به تحصیل بازگشتند.

وی افزود: در جریان سفر رئیس‌ جمهور  به استان لرستان 5 میلیارد تومان برای خرید گوشی هوشمند دانش‌آموزان مصوب شده‌ که پیگیر جذب آن هستیم.

 سرپرست آموزش‌ و پرورش استان لرستان به میزان قبولی دانش‌آموزان در کنکور اشاره و عنوان کرد: ۲۶۹ دانش‌آموز لرستانی در سال ۱۴۰۰ در رشته تجربی رتبه زیر ۳ هزار را کسب کرده‌اند که این آمار در سال گذشته ۲۰۹ دانش‌آموز بوده‌ است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم